Obrączki z karbonu.

Co to jest CARBON? 

Carbon jest włóknem węglowym, które w zależności od rodzaju splotu i jego łączeń, może być nawet 5-cio krotnie wytrzymalszy od stali. Z pojedynczych nitek są tworzone tzw. płótna składające się z tysięcy nitek. Każda z nich ma wielkość ok. 1/10 grubości włosa.

Wykorzystanie użytkowe tego materiału to początek lat 60-tych XX wieku. Wtedy zaczęto wdrażać technologię wykorzystywania włókna carbonowego. Ze względu na wysokie koszty tej technologii elementy z niego wykonane miały początkowo zastosowanie w przemyśle wojskowym oraz kosmicznym.

Na przełomie lat 70 i 80-tych ubiegłego wieku zaczęto je wprowadzać do bolidów wyścigowych Formuły 1. W ten sposób doskonalono technologię jego wykonywania, jak również poprzez rozwój obniżano jej koszty. 

Przeplatane włókna Carbonu są łączone masą żywiczną, co nadaje im różną fakturę i odcień. To właśnie połączenie poszczególnych nitek masą żywiczą nadaje materiałowi odpowiedni stały kształt. 

Obrączki wykonane z karbonu to kompozyt włókna węglowego spojonego z żywicą. Powstaje dzięki temu materiał wyjątkowy - lekki, o ciekawej fakturze oraz barwie, a zarazem o wyjątkowej wytrzymałości.

Obrączki carbonowe
Carbon łączony z żółtym złotem

Obrączki wykonane z Carbonu.

To właśnie rodzaj splotu tkaniny z włókna węglowego, oraz sposób jej nasycenia i  połączenia z żywicą nadają każdej obrączce unikatową i niepowtarzalną fakturę. Ponadto splatanie nici karbonowych w różny sposób pozwala nadać obrączce różne wzory oraz odcienie.

Obrączki te zaskoczą Was wygodą i trwałością podczas codziennego użytkowania. Biorąc je do ręki pierwsze wrażenie jakie się pojawia jest bezpośrednio związane z ich masą - obrączki te są niewiarygodnie lekkie.

Włókno węglowe spojone żywicą nadaje im wyjątkową trwałość, i zarazem zapewnia niespotykaną lekkość. Jest bardzo miłe w dotyku i co najważniejsze całkowicie obojętne dla organizmu.

Aby urozmaicić wzornictwo, oprócz różnych faktur i kształtów obrączek z samego karbonu, zostały również stworzone wersje obrączek ślubnych z oprawionymi diamentami (tak w niektórych wzorach z karbonu można oprawić diamenty!), czy łączone ze srebrem, tytanem oraz złotem.

Oprawa diamentów w carbonie.

Z powodu twardości włókna węglowego oprawianie w nich kamieni jest bardzo trudne. Standardowo w obrączkach mogą być oprawione diamenty naturalne, lub diamenty syntetyczne. Na życzenie istnieje możliwość oprawy cyrkonii, odradzamy to jednak, gdyż cyrkonia ma niska twardość, i jej zużycie (matowienie) w wyrobie wykonanym z carbonu będzie bardzo widoczne.

Pomimo bardzo dużej twardości oraz sztywności ma on jednak przeciętną odporność na uderzenie. Dlatego obrączek wykonanych z carbonu nie należy traktować jako niezniszczalnych, gdyż uderzenie w nie ciężkim przedmiotem może spowodować jej uszkodzenie lub zniszczenie.

 

Obrączki carbonowe z diamentem
Carbon łączony ze złotem i diamentami

Korekta rozmiaru obrączek wykonanych z carbonu, lub z jego użyciem.

Ze względu na przedstawione powyżej właściwości tego materiału nie jest możliwa korekta rozmiaru tych obrączek. Jedynym rozwiązaniem w przypadku błędu w podanym rozmiarze, lub zmianach w grubości palców (które z czasem mogą następować) jest wykonanie nowych obrączek.

Usługa ta polega na oddaniu starej obrączki (z której wyciągany jest diament, ewentualnie odzyskiwane złoto) i wykonaniu nowej obrączki jest w specjalnych cenach: 

  • karbon klasyczny - 180 zł/szt.
  • modele z 1 nakładką z karbonu - 420 zł/szt.
  • modele z 2 nakładkami z karbonu - 560 zł/szt.
  • przełożenie brylantów, ewentualnie nowe cyrkonie w carbonie - 30 zł/szt

Złoto jest wykorzystane z oddanych obrączek. W przypadku gdy rozmiar obrączek  (ze złotem) jest zmieniany z poniżej 17, może wystąpić dopłata za złoto (obrączki w rozmiarach powyżej 17 mają inną cenę ze względu na większą ilość zużytego złota).

Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 530 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-13
Super wykonanie, polecam
2024-05-21
Super jakość, tempo ekspresowe. Gorąco polecam.
pixel