Obrączki z grawerem

( ilość produktów: 36 )

Wymieniane podczas zaślubin, oznaczają nieskończoną miłość - obrączki od dawna stanowią romantyczny symbol połączenia dwóch dusz. Obrączka z grawerem to świetny sposób na nadanie indywidualnego charakteru biżuterii ślubnej. Obrączki ślubne klasyczne czy też obrączki ślubne nietypowe - cokolwiek wybierzesz, u nas możesz dodać wybraną inskrypcję. Choć mogłoby się wydawać, że trend grawerowania obrączek pojawił się nie tak dawno, historia obrączki ślubnej z grawerem sięga daleko w przeszłość.

Obrączka z grawerem - krótka historia

Jednymi z pierwszych obrączek zawierających litery były ażurowe pierścienie z okresu chrześcijańskiego Cesarstwa Rzymskiego. Napisy często zawierały treści religijne. Z upływem czasu straciły one ażur, a w jego miejsce pojawiły się obrączki ślubne grawerowane. Słowa na biżuterii przyjęły formy romantycznych poematów, erotyków czy osobistych sentencji, dlatego też szybko trafiły na wewnętrzną stronę obrączki. W XVI wieku pierścień z inskrypcją przypominał już do złudzenia obrączkę z grawerem, którą możesz spotkać dziś.

Obrączki ślubne z grawerem to świetny wybór

W odróżnieniu od przeszłych wersji współczesne złote obrączki z grawerem ozdabia się za pomocą lasera. Na szerszej obrączce zmieści się dłuższy napis. Nie musisz ograniczać się jednak do samych liter czy krótkich zdań - grawerowanie umożliwia również stworzenie pięknego wzoru na Twojej biżuterii.  Może on przybrać formę drobnych nacięć na powierzchni obrączki lub bardziej odważną postać zdobienia na prawie całej jej powierzchni. W ostatnim stuleciu najczęstszą wykonywaną inskrypcją stała się natomiast data ślubu. Z praktycznej strony jest to pomocny wybór - nigdy nie zapomnisz o kolejnej rocznicy, a w przypadku zagubienia obrączki grawer ułatwi jej odnalezienie.

Złoto to najodpowiedniejszy metal do zdobień. Choć grawerunek można wykonać także na srebrnej obrączce, to właśnie złote obrączki z grawerem utrzymują napis w najlepszej kondycji

Wybierz także obrączki ślubne złote lub obrączki dwukolorowe, wśród których znajdziesz również opcje obrączek z grawerem. Sklep jubilerski Węc to bogaty wybór i najlepsza jakość - zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 519 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-06
Szybkość realizacji, jakość usługi i produktu, życzliwość i dostępność Sprzedającego zasługują na uznanie i polecenie! Dziękujemy firmie WĘC za pomoc, usługę grawerowania w błyskawicznym terminie, co pozwoliło nam obdarować Bliskiego w dniu jego święta.
2024-04-30
Wszystko ok. Kontakt super. Medalik i łańcuszek piekny
pixel