Usługi złotnicze

Złotnictwo jest naszą pasją...

... i lubimy to co robimy dlatego od początku lat 90-tych XX wieku cały czas dążymy do rozwoju umiejętności i warsztatu złotniczego całego zespołu.

Dzięki doświadczeniu pracujących tu osób i profesjonalnie wyposażonej pracowni możemy zaoferować Ci szereg usług złotniczych od przygotowania projektu, poprzez opracowanie procesu technologicznego po gotowy wyrób.

Naprawy biżuterii

Naprawimy zniszczoną i uszkodzoną biżuterię, oraz profesjonalnie oczyścimy i odświeżymy zużyte już wyroby.

Poniżej podajemy przykładowe minimalne ceny napraw.

Dokładne koszty określamy na podstawie bezpośrednich oględzin i są one uzależnione od stopnia zużycia wyrobu, jego wartości, oraz pracochłonności naprawy. Może się okazać że konieczne będzie dodanie materiału, lub zakup i wymiana kamieni. O całkowitych kosztach dowiesz się w momencie zostawiania produktu do naprawy. W wyjątkowych przypadkach może być konieczne zostawienie wyrobu do kalkulacji - wtedy w ciągu kilku dni powiadomimy Cię o przewidywanych kosztach.

Do naprawy przystępujemy wyłącznie po akceptacji przez Ciebie ostatecznej ceny za jej wykonanie.

Przykładowe ceny (2023)

Lutowanie łańcuszka od 45 zł
Lutowanie bransolety - od 45 zł
Powiększenie lub pomniejszenie obrączki przez rozciągnięcie - od 65 zł
Powiększenie pierścionka - od 65 zł
Naprawa zapięć w kolczyku - od 70 zł
Usunięcie grawerunku w pierścionku/obrączce - od 110 zł
Odnowienie obrączki - od 25 zł
Odnowienie pierścionka - od 35 zł
Szczegółowy cennik do wglądu w firmie

Wyroby wykonywane na usługę

Część wyrobów z naszej kolekcji możecie wykonać przynosząc własne złoto i płacąc wyłącznie za robociznę (a przypadku kamieni jubilerskich również koszt dodanych kamieni).

Wyrobów tych nie wykonujemy konkretnie z tego złota które do nas przyniesiesz. Twoje złoto zostanie wraz z innymi wyrobami przetopione i poddane rafinacji). Do wykorzystania wyrobów używamy specjalnych stopów złota, dzięki którym możemy otrzymać odpowiednią barwę, plastyczność i wytrzymałość materiału. Jeżeli jednak zostawisz nam własny materiał, nie musimy go kupować, a dzięki temu Ty płacisz wyłącznie koszt robocizny (ewentualnie dodanych kamieni).

Przykładowe ceny (2022):

Koszt wykonania pary obrączek klasycznych - już od 908 zł
Wykonanie pierścionka z kamieniami - od 700 zł
Robocizna sygnetu - od 1100 zł

Koszt robocizny dla wyrobów przygotowywanych na projekt - od 1200 zł


Ceny poszczególnych wyrobów są uzależnione od nakładu pracy jaki musimy ponieść przy ich produkcji, oraz rodzaju i ilości oprawionych w nich kamieni.

Usługi grawerowania

Możesz nam zlecić wykonanie grawerowania na wyrobach złotych oraz srebrnych, zegarkach, piórach długopisach oraz innych produktach. Usługi grawerowania wykonujemy również na wyrobach własnych klienta (zakupionych również w innych firmach).

Grawerunki wykonujemy techniką laserową, dzięki temu rysunek jest czytelny i bardzo dobrej jakości (nawet na małych przedmiotach)

Przykładowe ceny grawerowanie napisów na wyrobach obcych standardowymi czcionkami (2023):

Wewnątrz obrączki - od 2,50 zł/znak - minimum 40 zł
Wewnątrz pierścionka - od 3 zł/znak, minimum 50 zł
Na medaliku, blaszce, wisiorku - od 3,50 zł/znak - minimum 50 zł
Na zegarku w linii prostej - od 2,50 zł za/znak, minimum 80 zł
Na zegarku po łuku - od 3,50 zł/znak, minimum 140 zł
Na piórze/długopisie - od 60 zł
Inne wyroby - od 4 zł/znak, minimum 90 zł

Terminy realizacji zleceń, napraw i grawerunków oraz warunki ogólne przyjmowania usług

Zlecenia, naprawy i grawerunki nie są wykonywane "na poczekaniu", lecz przyjmowane na termin. Czas napraw i grawerunków w większości przypadków wynosi do 3 dni pracujących (nie licząc sobót, niedziel i dni wolnych od pracy). W niektórych przypadkach ten czas może ulec wydłużeniu. Zawsze w momencie zostawiania naprawy/wyrobu do grawerunku zostaniesz o tym poinformowany.

Wykonanie wyrobów na zlecenie z materiału klienta trwa zwykle 3-4 tygodni. W zależności od obłożenia pracowni, ten okres może ulec zmianie. W momencie zamawiania wyrobu zostaniesz poinformowany o przewidywanym terminie odbioru

Biżuteria modowa

Bardzo często w przypadku tzw. biżuterii "modowej" naprawa może nie być możliwa lub opłacalna. Te wyroby w większości są wykonywane w ten sposób by po jednym lub dwóch sezonach konieczne było wymienić je na nowe.

 

Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 517 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Super jakość, tempo ekspresowe. Gorąco polecam.
2024-04-30
Wszystko ok. Kontakt super. Medalik i łańcuszek piekny
pixel