Obrączki dwukolorowe ślubne

( ilość produktów: 69 )

Obrączka to symbol miłości, ale także indywidualny element biżuterii każdego z małżonków. Najnowsze trendy wśród obrączek ślubnych to obrączki dwukolorowe. Łącząc w sobie zarówno żółte, jak i białe złoto, stały się unikatowym i pożądanym produktem. Sklep jubilerski Węc oferuje szeroką gamę obrączek ślubnych wielokolorowych, jak i inne obrączki ślubne nietypowe.

Skąd wzięła się współczesna obrączka?

Zanim w zwyczaj weszła wymiana obrączkami podczas ceremonii ślubnej, główną obietnicą zawarcia związku były pierścionki zaręczynowe. Wyglądały one jednak podobnie do dzisiejszych obrączek, jedynie zawsze przyozdobione były diamentem lub innym kamieniem szlachetnym. Ponieważ te złote pierścienie zazwyczaj kosztowały wiele, by zapobiec ich zgubieniu, na wierzch nakładano tak zwany pierścień zachowawczy. Od tego czasu dodatkowy pierścień zmienił się w obrączkę ślubną.

Co ciekawe, mężczyźni obrączki ślubne klasyczne tradycyjnie w większości świata zaczęli nosić dopiero po II wojnie światowej. W niektórych tylko kulturach nosili oni przed tym okresem obrączki zaręczynowe. 

Dlaczego warto wybrać obrączki dwukolorowe?

Mieszanie rodzajów metali przez wieki nie było jednak częstym zjawiskiem wśród obrączek ślubnych. Wielokolorowe modele zazwyczaj wykonywano przy pomocy barwnych emalii. Nowocześnie nietrudno spotkać obrączki ślubne z białego i żółtego złota, czy też innych jego odcieni. Powstaje z nich wiele pięknych połączeń. Obrączki ślubne dwukolorowe, tak jak zwyczajne obrączki ślubne złote, można dodatkowo przyozdobić kamieniem szlachetnym bądź grawerunkiem. 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu. W asortymencie znajdziesz obrączki wielokolorowe w oryginalnej formie -  nie tylko obrączki z żółtego i białego złota, ale także palladowego oraz czerwonego. Polecamy również obrączki ślubne z grawerem.

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 517 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
Szybko, sprawnie, dobra jakość
2024-05-06
Szybkość realizacji, jakość usługi i produktu, życzliwość i dostępność Sprzedającego zasługują na uznanie i polecenie! Dziękujemy firmie WĘC za pomoc, usługę grawerowania w błyskawicznym terminie, co pozwoliło nam obdarować Bliskiego w dniu jego święta.
pixel