Obrączki złote klasyczne

( ilość produktów: 17 )

Obrączka to symbol niekończącej się miłości. Obrączki ślubne klasyczne nadal nie tracą na popularności i wciąż królują nad innymi, jak na przykład obrączki dwukolorowe. Ten element biżuterii wymieniany podczas ceremonii zaślubin między małżonkami, wciąż stanowi nieodzowny aspekt naszej kultury.

Klasyczne obrączki przez wieki

Znaleziska archeologiczne wskazują, że prototypy współczesnej obrączki tworzone były z miękkich gałązek czy trzciny. Z uwagi na ich nietrwałość, kolejne generacje obrączki ślubnej powstawały ze skóry, rzeźbionego drewna lub kości. Tradycyjnie, w późniejszych wiekach, obrączki przyjmowały wygląd prostego pierścienia bez oczka. Pierwotnie najbardziej popularnym metalem, z którego wyrabiano klasyczne obrączki ślubne, zwłaszcza wśród mniej zamożnych, było żelazo. Tylko wystarczająco bogatych stać było na obrączki z metali szlachetnych. Z królewskich kolekcji pochodzą pierwsze obrączki ślubne złote, klasyczne i te troszkę mniej.

Kiedy metalowe obrączki weszły w użytek powszechny, zaczęto je personalizować. Obrączki ślubne klasyczne w czasach Imperium Bizantyjskiego przyjmowały formę małych dzieł sztuki, zazwyczaj ukazując parę młodą. Często można było spotkać obrączki ślubne z grawerem. Wiadomości wyryte w szlachetnym kruszcu stanowiły prywatny przekaz do ukochanej osoby i niejednokrotnie znajdowały się po wewnętrznej stronie obrączki. 

Obrączki ślubne klasyczne i ich ponadczasowość

Mimo pojawiających się wciąż nowych trendów moda na obrączki klasyczne nie znika. Ich ponadczasowa elegancja wciąż zachwyca kolejne przyszłe pary młode. Dodatkowo klasyczne obrączki ślubne w czystej formie najłatwiej jest powiększyć lub pomniejszyć. 

Klasyczne obrączki ślubne oferujemy w opcji płaskiej, zaokrąglonej lub półokrągłej. Do wyboru z żółtego lub białego złota, a także z ozdobnymi kamieniami lub grawerem. Jeśli interesują Cię obrączki ślubne złote lub obrączki ślubne nietypowe zapoznaj się z innymi kategoriami, jakie oferuje nasz sklep jubilerski.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.88 / 5.00 449 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2023-11-20
  elegancko
  2023-10-04
  Profesjonalnie zapakowane. Szybka wysyłka. Polecam!!
  pixel