Stosowana technologia

 

Jakie stosujemy technologie?

 

Najważniejsze są ręce doświadczonego złotnika. Jednak zanim On będzie mógł przystąpić do pracy należy przygotować stworzony w wyobraźni klienta projekt.

W celu skrócenia i uproszczenia tego procesu w 2009 r wdrożyliśmy w naszej firmie nowatorską technologię. Jest to kompleksowa linia będąca w efekcie całym systemem, dzięki któremu możemy zaprojektować nowy wzór, w prosty sposób wykonać jego prototyp na urządzeniu AUREUS®, i na koniec wykonać gotowy wyrób na nowoczesnej linii odlewniczej.

 

 

aureus3aureusAUREUS1

 

 

Dzięki tej technologii przygotujemy wizualizację projektu i przedstawimy ją klientowi (do akceptacji, ewentualnie dokonania w niej zmian i poprawek). Wykorzystanie komputerowej wizualizacji znacząco wpływa na skrócenie czasu procesu projektowania, a dodatkowo wprowadzanie zmian i poprawek jest mało uciążliwe.

 Pototyp wydrukowany w żywicy światłouwardzalnej odlewany jest w złocie w warunkach próżni z dodatkową osłona argonu. Dzięki temu jakość końcowa biżuterii jaką otrzymujemy jest nieporównywalnie lepsza z wykonywaną dotychczasowymi metodami.

 

 

odlewodlewpiec

 

 

Odlany wyrób trafia w ręce jubilerów. To oni nadają ostateczny kształt biżuterii, żadna bowiem maszyna niezastąpi umiejetności fachowca, który własnymi rękoma nadaje duszę wykonywanemu przez siebie dziełu.

 

 

pracownia1złotnikgrawer

 

Wdrożony przez nas proces został doceniony przez Kapitułę Konkursu Innowator Małopolski 2009, która oceniła go jako najlepszy zgłoszony do konkursu w grupie małych firm.

 

 

 

Źródło:

UMWM-Internetowa Telewizja Samorządowa TV Małopolska

 

 

Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 514 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-28
Wszytko super, dziękuję
2024-04-22
Jestem bardzo zadowolona z zakupu i obsługi. Piękny medalik i grawer oraz super kontakt i doradztwo przy wyborze i zakupie.
pixel