2006-06-09

Piękno zaklęte w tytanie

Adam Hadryś

Obejrzyj kolekcje Adama Hadrysia

 

Adam HadryśPochodzi z Katowic. Innego spojrzenia na bizuterię nauczył go Stefan Wach, bedący jego mistrzem.

 

Dojrzewający artystycznie przez 17 lat w Niemczech, skad wrócił jesienią 1998r. Osiadł w Tychach i tam projektuje swoje kolekcje.

 

 Jak sam mówi o swojej twórczości, o filozofi tworzenia:

 

"Jeżeli projektant będzie ulegał modzie czy trendom, popłynie z prądem, czyli łatwiej i szybciej. Wiosłować pod prąd jest o wiele trudniej i niebezpiecznie. Wartki nurt może cię porwać. Większość ludzi przy tym mówi: wariat, robi nakrętki i uszczelki i nazywa to biżuterią! Musi mieć szajbę.

  

A on tylko próbuje wyrazić siebie, czyli tchnąć w te przedmioty swoją duszę, swoją estetykę. Istnieje przy tym spora szansa na to, że trafi w niszę na rynku. Trafi na ludzi, którym podoba się jego design i jak dotąd czekali na niego. Dla nich ten ( brzydko mówiąc ) produkt, będzie miał duszę. Dla większości i tak pozostanie szajbą. A on uparcie jak Syzyf, z tą szajbą w klapie jak z orderem, idzie do celu swoją drogą, która oczywiście wiedzie "pod górkę", mamrocząc przy tym pod nosem: "albowiem kochanką moją jest wieczność". Jego celem jest wykreowanie własnej marki. Dopiero wtedy, kiedy mu się to uda, może przystąpić do rytuału dojenia złotego cielca, którego do tej pory karmił."

 

 

Ekskluzywna kolekcja

Ekwipunek Samca

 

 

"Symbole w biżuterii odgrywają bardzo znaczącą rolę. Moim sztandarowym pierścieniem jest Rosyjska Ruletka ( zaprojektował go mój syn, jak też i logo projektanta ), symbolizująca męskie, atawistyczne zamiłowanie do ryzyka. Kształt naboju rewolwerowego może także sugerować skojarzenie z fallusem. "

 

 

 

 

[...]

informuję, że do Kancelarii Prezydenta RP wpłynął list, w którym przekazuje Pan wiadomość o przekazaniu w darze amerykańskim strażakom 12 pierścieni "Rosyjska Ruletka".

[...]

Gen. brygady Tadeusz Bałachowicz

 

 

Oprócz pierścienia w skład kompletu Ekwipunek Samca wchodzi:

  • bransoleta
  • spinka do krawata
  • spinki do mankietów
  • uchwyt do banknotów

 

 

 

Twórczość przesycona symbolizmem

 

"Kiedy w modelu Sabina wyciąłem szparkę i w jej zakończeniu oprawiłem brylant (clitoris), powstała Vagina. Z kolei wzór Cylinder przypomina tłok silnika spalinowego. Każdy z moich wzorów ukrywa mniej lub bardziej zamaskowaną symbolikę, odwołującą się często do naszych instynktów."

 

Klientami Artysty są osoby z pierwszych stron gazet.

"Moi klienci to ludzie godni i świadomi swojej wartości. Poczytali by sobie moje rady, co mają nosić i gdzie, jako nietakt z mojej strony."

 

 

[...]

Pragnę serdecznie podziękować za piękny prezent którym sprawił mi Pan wiele radości. "1 Ruchomy" to nietuzinkowy wzór pierścionka, łączy bowiem w sobie akcenty ekstrawagancji, prostoty i nowego stylu. Zapewniam Pana że będę nosić podarowany prezent.

[...]

 

Z Poważaniem

Jolanta Kwaśniewska

 

 

 

 

Z całą pewnością jest to biżuteria która ma przed sobą olbrzymią przyszłość, a sam artysta rozpoznawany na świecie z pewnością wkrótce zostanie doceniony również w ojczystym kraju.

 

Obejrzyj kolekcje Adama Hadrysia

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 514 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-06
Szybkość realizacji, jakość usługi i produktu, życzliwość i dostępność Sprzedającego zasługują na uznanie i polecenie! Dziękujemy firmie WĘC za pomoc, usługę grawerowania w błyskawicznym terminie, co pozwoliło nam obdarować Bliskiego w dniu jego święta.
2024-04-22
Jestem bardzo zadowolona z zakupu i obsługi. Piękny medalik i grawer oraz super kontakt i doradztwo przy wyborze i zakupie.
pixel