Boże Narodzenie - Czas miłości i wspomnień

2017-12-21
Boże Narodzenie - Czas miłości i wspomnień

Przygotowanie Świąt

Każdy z nas to zna.. przed świętami multum obowiązków, sprzątania, robienia zakupów spożywczych ale i szukania prezentów. Każdy z nas także inaczej do tego podchodzi- jedni przezornie już znacznie wcześniej robią gruntowne porządki, kupują prezenty, czy większość spożywczych rzeczy, by potem tuż przed Wigilią spokojnie oddać się gotowaniu i przyrządzaniu wykwintnych potraw, które na pewno zostaną zjedzone ze smakiem ;).
Inni zostawiają dosłownie wszystko na ostatnią chwilę i jeszcze w Wigilię chodzą po przepełnionych centrach handlowych i sklepach… kolejki zakręcają slalomami i ciągną kilometrami. Stres, pęd i obawa czy o wszystkim się pamiętało i czy się z wszystkim zdąży. ;)

Rodzinna tradycja

Gdy jednak siadamy do wigilijnego stołu, wszelkie trudy, stres i nieporozumienia powinny odejść w niepamięć, bo zaczynamy od łamania się opłatkiem i dzięki temu nastaje czas miłości, szczęścia, spokoju, dobroci i wspomnień…
Nie wiem jak u Was, ale u nas (w moim rodzinnym domu) tak jest. Mamy swoje tradycje, zwyczaje, słowa, które mówi się przy podawaniu konkretnej potrawy z kapustą a które mają wróżyć jej urodzaj. Po przepysznej wspólnej wieczerzy wigilijnej jest czas na wspólne kolędowanie. Staramy się śpiewać jak najdłużej, ale zaraz potem jest czas na rozdawanie prezentów, więc dzieci niezbyt mają ochotę na wszystkie pastorałki i kolędy;)
Pamiętam, że jako małe dziecko razem z rodzeństwem nurkowaliśmy pod choinkę pełną prezentów, aby sprawdzać ( zanim nas na tym rodzice przyłapią) co kryje się w każdym prezencie. Teraz patrzę jak moje dzieci łowią prezenty spod przepięknej choinki;) Ich radość jest bezcenna;) Podczas tych dni wspominamy również różnego rodzaju sytuacje, bliskich, ich powiedzonka, wpadki, etc. Nieraz nas brzuch boli od śmiechu;)


Czas uroczysty

Czasem Boże Narodzenie to także dobry czas ( zapewne ze względu na świąteczną atmosferę) na chrzty, zaręczyny lub ślub.
Czy ktoś z Was zaręczał się w czasie Bożenarodzeniowych Świąt? A kto z Was brał ślub lub chrzcił swoje dzieci? A czy ktoś z Was zrobił to z naszą biżuterią? Mam nadzieję, że tak, bo po to właśnie z największą dbałością wykonujemy naszą biżuterię by towarzyszyć Wam w najważniejszych etapach Waszego życia. Cieszymy się, że możemy być „częścią” tych doniosłych chwil.


Życzę Wam zdrowych, pogodnych i spędzonych w miłej i rodzinnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia.

Do usłyszenia
Jadwiga Sulkowska-Jucha

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 517 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
Szybko, sprawnie, dobra jakość
2024-04-22
Jestem bardzo zadowolona z zakupu i obsługi. Piękny medalik i grawer oraz super kontakt i doradztwo przy wyborze i zakupie.
pixel