Blog

Walentynki

Walentynki

Już niebawem najważniejsze święto wszystkich zakochanych. Czy wiecie skąd wywodzi się zwyczaj celebrowania 14-go lutego i jak to się robi na świecie? Dziś dzielimy się z Wami walentynkową historią i miłosnymi tradycjami. Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy dla Was także wyjątkowy konkurs.

Zapraszamy do lektury!


Przeczytaj więcej

Marketingowe boho i prawdziwa cyganeria

Marketingowe boho i prawdziwa cyganeria
Kolorowe chusty, cygańskie, powłóczyste spódnice, kwiatowe motywy i wielka, najlepiej złota biżuteria – tak dzisiaj prezentują się panie śledzące najnowsze trendy i wiedzące, że cyganeria wciąż jest na topie. A trendseterzy promujący styl boho zbierają laury i pluskają się błogo w blasku sławy. Zupełnie niezasłużenie, bo współczesna bohema nie jest modnym odkryciem, a jedynie powtórką z historii. Zjawiskową, uwodzącą, ale mocno zainspirowaną tym, co już dawno za nami.

Przeczytaj więcej

Polanie nie gęsi. Najstarsze wyroby złotnicze znad Wisły

Polanie nie gęsi. Najstarsze wyroby złotnicze znad Wisły
W Kazimierzu Dolnym znajduje się jedyne w kraju Muzeum Sztuki Złotniczej. Jedną z ciekawszych ekspozycji stałych jest kolekcja złotnictwa dawnego licząca niemal 700 eksponatów. Dzięki działalności Muzeum możemy poznać ponad 1000-letnie dzieje polskiego i europejskiego złotnictwa. Ale nie wszystko uda nam się tu zobaczyć…

Przeczytaj więcej

Biżuteryjne skarby na dnie oceanu

Biżuteryjne skarby na dnie oceanu
Konkwistadorzy, piraci i zachłanni władcy Starego Świata – to im przede wszystkim zawdzięczamy opowieści o wciąż jeszcze nieodnalezionych nieprzebranych bogactwach spoczywających na dnach mórz i oceanów. I wygląda na to, że jeśli choć drobna część opiewanych w legendach skarbów faktycznie istnieje, to zdecydowanie jest o co walczyć.

Przeczytaj więcej

Mucha na ścianie, secesja na szyi!

Mucha na ścianie, secesja na szyi!
Wyidealizowanie piękne, niezwykle zmysłowe i otoczone wiankiem kwiatów uchwyconych z wyjątkową dbałością o detale – reprodukcje obrazów przedstawiających nakreślone ręką Alfonsa Muchy kobiety coraz częściej ozdabiają ściany naszych salonów czy sypialni. A na naszych szyjach czy w połach żakietów pojawiają się inspirowane kwiatową ornamentyką czy przyjmujące postać zgrabnej ważki naszyjniki i broszki. Bo secesja jest znowu w modzie, a styl Art Nouveau podbija nie tylko wnętrzarskie katalogi, ale i salony jubilerskie.

Przeczytaj więcej
  Zaufane Opinie IdoSell
  4.89 / 5.00 506 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-04-22
  Jestem bardzo zadowolona z zakupu i obsługi. Piękny medalik i grawer oraz super kontakt i doradztwo przy wyborze i zakupie.
  2024-04-22
  Zamówienie szybko zrealizowane medalik ładniejszy w rzeczywistości no i pięknie wykonany grawer. Polecam zdecydowanie.
  pixel