Branża jubilerska - o pszczółkach i ich narzędziach oraz efektach końcowych

2017-09-08
Branża jubilerska - o pszczółkach i ich narzędziach oraz efektach końcowych

Rozwój a dostarczanie pożądanego produktu

Czy każdy musi się rozwijać i podnosić swoje kwalifikacje? Nie każdy! Każdy dokonuje jakiegoś wyboru… Jednak ci co się nie rozwijają zostają daleko w tyle i…. giną. Zasada „Przetrwają najsilniejsi” naprawdę jest w dalszym ciągu aktualna i to w każdej dziedzinie życia i każdej branży.
Zakład jubilerski, produkujący czy to biżuterię złotą czy srebrną; który chce się rozwijać; chce zyskiwać nowych klientów musi kupić nie tylko podstawowe sprzęty typu: stół jubilerski, rylce, frezy, pilniki, walcarkę ręczną lub elektryczną, puncyny z anką, polerkę, palnik inżektorowy na propan-butan, mały piec do topienia, wlewaki uniwersalne do prętów i blach, młotki, tygle czy też płyty skamoleksowe, lecz także posiadać nowoczesne maszyny i nowoczesną technologię. Ważne są stałe inwestycje w nowości. Konkurencja nie śpi;), więc warto być o krok lub chociaż pół kroku z przodu;)
Z doświadczenia wiem, że klienci coraz bardziej poszukują produktów idealnych, nietuzinkowych, nieseryjnych, dających się spersonifikować. A wyroby kupują w sklepach, gdzie czują się po pierwsze bezpieczni. Po drugie- czują, że ich potrzeby są na pierwszym miejscu. Po trzecie- gdzie jest także ewentualna możliwość naprawy posiadanej biżuterii np. zerwanej łańcuszek złoty lub srebrny, za mała obrączka ślubna, etc..
Staramy się być zatem w czołówce tych, którym zależy na jak najlepszym rozwoju, aby kompleksowo obsłużyć klienta.
narzędzia jubilerskie praca jubilera przetapianie złota

Narzędzia jubilerskie XXI w.

W jak każdej branży tak i w złotnictwie technologia zagościła na dobre. Warsztaty złotnicze i srebrnicze są wyposażone w komputery i wysokiej jakości sprzęt.
Teraz przyszłość sklepów jubilerskich, złotników jest związana z inwestycjami w maszyny, które dają im możliwość wykonywania biżuterii indywidualnej – biżuteria wg projektu/ pomysłu klienta lub zmodyfikowanie danych wzorów ze strony producenta. Aby tego dokonać potrzeba przede wszystkim dobrej drukarki 3D, nowej linii odlewniczej oraz maszyn do wypalania żywic. Wiadomo im lepszy sprzęt tym lepszy produkt końcowy.
W 2009r. wdrożyliśmy w naszej firmie nowatorską technologię. Jest to kompleksowa linia będąca w efekcie całym systemem, dzięki któremu możemy zaprojektować nowy wzór, w prosty sposób wykonać jego prototyp (model 3D) na urządzeniu AUREUS® i na koniec wykonać gotowy wyrób na nowoczesnej linii odlewniczej. Do projektowania nowych wzorów używamy programów wspomagających projektowanie. Są to m.in.Rhinoceros czy ZBrush.

 tworzenie biżuterii  odlew biżuteryjny  linia odlewnicza

Jakie „pszczółki” są w jubilerstwie potrzebne?

Najlepiej tak pracowite jak prawdziwe pszczoły, zdyscyplinowane i fachowe.
Pewnie nie każdy wie, że w takim typowym ulu zadania i funkcje są podzielone i każda z pszczółek wykonuje zadanie w 100%.
Tak samo w każdym zakładzie oprócz cudownych maszyn / nowoczesnych technologii potrzeba fachowców. I tutaj od razu podkreślam, że są „fachowce” i fachowcy. O tych pierwszych lepiej nie mówić, bo każdy wie co to za gatunek i jak bardzo może się podnieść ciśnienie na wspomnienie tego co zepsuli mając coś naprawić. Rzadko zdarza się tak, aby mieć naprawdę dobra maszynę i od razu do tego dobrego fachowca z doświadczeniem praktycznym. Bo co z tego ze ma się sprzęt jak nie jest on wykorzystywany w 100% tylko w 15%. Na szczęście u nas są naprawdę dobrzy fachowcy!projektowanie biżuterii

Co potrzeba, aby personifikować produkt.

Jak już powstanie taki indywidualny projekt, często kolejnym krokiem jest personifikacja produktu. Aby tego dokonać potrzeba m.in. grawerki laserowej sterowanej komputerowo.

grawerbiżuteria na zamówienie

Usługi posprzedażowe

Bardzo ważne jest dla klienta, aby miał dostęp do kompleksowości usług- naprawki, odświeżanie, etc. Często mamy w domach jakieś stare wisiorki, łańcuszki, kolczyki złote lub srebrne, które leżą w szafach, bo są zerwane, zepsute lub elementy są pogubione. Biżuteria, którą trzymamy z sentymentu, bo przecież jak kiedyś pytaliśmy to nie dało się naprawić. Zapytajcie jeszcze raz- technologia idzie do przodu. Może przy naprawie tym razem pomoże nowoczesna spawarka PUK.

Jak widać nowoczesna technologia jest nieodzownym elementem naszych czasów. Z każdym rokiem pojawiają się kolejne maszyny ułatwiające produkcję czy naprawę najbardziej wyszukanych wzorów.Co jeszcze przyniesie technologia w kolejnych latach. Jakie ułatwienia dla branży jubilerskiej? Tego nie wiem, tym bardziej, że często wynalazek jest dziełem przypadku.

Do usłyszenia
Jadwiga Sułkowska-Jucha

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 517 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-23
Bardzo dobra i szybka pomoc w zamówieniu. W 100 % zgodna z moją prośbą. Wszystko perfekcyjnie!!!
2024-04-22
Świetna realizacja zamówienia, porządnie opakowane, sprawnie przesłane, wszystko zgodnie z moim zamówieniem. Polecam.
pixel