Cytryn: żółty klejnot

2022-07-05
Cytryn: żółty klejnot

Cytryn jako minerał

Cytryn jest rzadką odmianą kwarcu o charakterystycznym żółtym zabarwieniu, które zawdzięcza minimalnym ilościom żelaza występującym w jego budowie. W skali Mosha cytryn kwalifikuje się na 7. stopień twardości, a jego gęstość to 2,65 g/cm³. Największe i najczystsze kryształy cytrynów występują w Brazylii, Rosji, na Madagaskarze oraz w mniejszym stopniu: w Kazachstanie i w zachodniej Europie. Ze względu na swoją unikatowość, właściwości i wyjątkową barwę, jest cenionym w jubilerstwie kamieniem szlachetnym.

Cytryn – znaczenie kamienia

Jak każdy kamień szlachetny, także cytryn w jubilerstwie ma szczególne znaczenie. Uważany jest on za klejnot radości i szczęścia. Trudno się dziwić, gdyż sam jego żółty kolor, od którego wziął swoją nazwę (starofr. citrin – żółty), to niekwestionowany symbol optymizmu.

Uznaje się, że cytryn niesie ze sobą łatwość rozwiązywania problemów, zwalcza negatywną energię i pozwala spojrzeć na życie bardziej entuzjastycznie, ciesząc się jego zaletami.

Jakie jeszcze kamień cytryn ma znaczenie? Otóż jest on nazywany „kamieniem sukcesu”, gdyż sprzyja budowaniu kariery i bogactwa. Ponadto pobudza do samorozwoju i wspiera w podejmowaniu decyzji.

Cytryn w jubilerstwie

Jak widzicie, bogate znaczenie cytrynu sprawia, że  pełni on w jubilerstwie nie tylko rolę ozdobną, ale także stał się pewnym symbolem szczególnie pasującym na prezent. Dlaczego?

Biżuteria z cytrynem sprawdzi się jako podarunek dla osób, którym brakuje pewności siebie, dla poszukiwaczy, handlowców i oraz dla tych, którzy wciąż zbyt mało się uśmiechają. Cytryn pomaga w interesach i wspiera nowe przedsięwzięcia, dlatego jeśli życzysz komuś powodzenia i sukcesu lub sam/a o nim marzysz – jako upominek dla siebie lub bliskiej osoby wybierz biżuterię z cytrynem!

 

Biżuteria z cytrynem

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi cieszy się dużą popularnością. Pięknie prezentuje się zarówno jako dodatek do lekkich wakacyjnych outfitów, jak i do eleganckich wieczorowych kreacji.

Pierścionki i kolczyki z żółtego, białego czy różowego złota, z centralnie osadzonym cytrynem w towarzystwie diamentów rozpromieniają właścicielki o każdej porze dnia i nocy! Skromniejsze okazy z pojedynczymi kamieniami zachwycają za to naturalnością i pogodnością. Który wybierzesz?

sklepie jubilerskim online Węc-Twój Jubiler znajdziecie wiele propozycji biżuterii z cytrynem.

Jak dbać o biżuterię z cytrynem

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi wymaga specjalnej, aczkolwiek nie trudnej pielęgnacji. Nie jest tajemnicą, że użytkowana biżuteria może zniszczyć się od noszenia, szczególnie ta użytkowana każdego dnia. Co zrobić, aby cieszyć się ulubiona biżuterią z cytrynem w idealnym stanie jak najdłużej?

Wystarczy że będziesz przestrzegać tych kilku zasad:

  • Zdejmuj biżuterię na czas wykonywania czynności, mogących uszkodzić biżuterię (mycie naczyń, pranie ręczne, itp.)
  • Stosuj balsamy i perfumy przed założeniem biżuterii,
  • Przechowuj biżuterię ze starannością, tak, aby kruszec i cytryn nie ocierał się o coś, co mogłoby go uszkodzić,
  • Szczególnie podczas przechowywania, chroń swoją biżuterię przed nadmiarem promieni słonecznych,
  • Raz na jakiś czas oddaj biżuterię do czyszczenia – powierz tę sprawę profesjonalistom.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 530 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-03
doskonała obsługa, biżuteria jest po prostu piękna
2024-05-30
Zamówienie zgodne z opisem, medalik bardzo ładny. Realizacja szybsza niż się spodziewałam. Polecam
pixel