Jak podróżować z biżuterią? O czym warto pamiętać?

2019-12-03
Jak podróżować z biżuterią? O czym warto pamiętać?
Czy podróżowanie z biżuterią jest bezpieczne? Czy zabierać ze sobą obrączki ślubne albo pierścionki z brylantami? Jak i gdzie zapakować drogocenne dodatki? W dzisiejszym wpisie  podpowiadamy, jak przewozić biżuterię od jubilera!


Co zabrać, a co zostawić?


Od czego zacząć planowanie podróży z biżuterią? Przede wszystkim weź pod uwagę, czego tak naprawdę będziesz potrzebować i czy na pewno warto ryzykować. Jeśli wybierasz się na urlop na tropikalną wyspę, nie ma sensu zabierać ze sobą
pierścionków z brylantami, diamentowych kolii czy pamiątek rodzinnych, które mają wartość nie tylko materialną, ale też sentymentalną. Podróż to zawsze zwiększone ryzyko zagubienia cennych dodatków czy bycia okradzionym. Na czas wyjazdu możesz zaplanować stylizacje z tańszymi i bardziej uniwersalnymi ozdobami, na przykład naszyjnikami typu celebrytki. Zastanów się też, czy nie zostawić w domu takich skarbów, jak obrączka ślubna czy pierścionek zaręczynowy.
Jeśli charakter wyjazdu wymaga od Ciebie posiadania przy sobie cennej biżuterii od jubilera, chowaj ją w hotelowym sejfie.


Jak zapakować biżuterię?


Biżuterię, którą planujesz zabrać w podróż, musisz odpowiednio zapakować. Przydadzą Ci się przede wszystkim specjalne organizery, w które możesz osobno włożyć różne ozdoby, np. pierścionek zaręczynowy. To ważne zwłaszcza w przypadku kolczyków czy pierścionków z diamentem - to kamień, który szybko rysuje inne przedmioty. Sprytnym patentem na łańcuszki są słomki do napojów, na które możesz nanizać naszyjniki. Dodatki przewoź też w woreczkach strunowych albo tkaninowych (np. takich po okularach). Podczas wakacji uważaj też na eksponowanie biżuterii na słońcu czy też kontakt z wilgocią.


Biżuteria w podróży - o tym mogłaś nie wiedzieć


Bagaż rejestrowany często się gubi, jeśli chcesz więc oszczędzić sobie stresu, biżuterię przewoź zawsze blisko siebie, w bagażu podręcznym. Jeśli wykupujesz ubezpieczenie bagażu od kradzieży czy zaginięcia, koniecznie sprawdź, czy obejmuje również ochronę biżuterii. Pamiętaj też, że każdy może być poproszony o zdjęcie biżuterii podczas kontroli na lotnisku. 
Wybierając się w podróż z biżuterią, koniecznie zachowaj wszystkie środki ostrożności. Prawidłowo spakuj swoje drogocenne ozdoby i pilnuj ich jak oka w głowie. Jeśli możesz, zostaw w domu pierścionki z brylantami czy diamentowe kolczyki, zastępując je bardziej uniwersalnymi i tańszymi dodatkami. 
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 519 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Super jakość, tempo ekspresowe. Gorąco polecam.
2024-04-28
Wszytko super, dziękuję
pixel