Na serdecznym palcu - czyli jak nosić pierścionki?

2018-10-11
Na serdecznym palcu - czyli jak nosić pierścionki?
Na którym palcu nosić pierścionek zaręczynowy? Na ile ozdób na jednej dłoni można sobie pozwolić naraz? Jak właściwie nosić męskie sygnety, żeby osiągnąć elegancki, stylowy rezultat? Poznaj podpowiedzi naszych ekspertów i perfekcyjnie wyeksponuj swoją ulubioną biżuterię.

Ile (i gdzie) dusza zapragnie

Nadszedł odpowiedni czas dla miłośniczek biżuterii. Od kilku sezonów trudno przesadzić z jej ilością – pierścionki nosimy nawet po dwie-trzy sztuki na jednym lub kilku palcach. W doborze ozdób nie trzeba się kierować kluczem koloru. Eklektyczne, niecodzienne mieszanki żółtego złota z białym i różowym, a także zestawianie wielu kolorów są jak najbardziej na topie. Szerokie, zgodne z aktualnymi trendami pierścionki w kształcie fal lub z motywem nieskończoności, zdobione cyrkoniami, dobrze wyglądają również solo, noszone... na kciuku. Żeby podkreślić modowy aspekt takiej stylizacji, można dodać kolczyki o podobnej formie. Pierścionek z diamentem , o ile nie jest zaręczynowy, efektownie będzie się prezentował, noszony solo na środkowym palcu. Męskie sygnety z kolei nosi się od czasów szlacheckich na serdecznym palcu lewej dłoni, chociaż niektórzy panowie, inspirując się stylem angielskich dżentelmenów, noszą je na małym palcu, co może być jednak w Polsce zbyt ryzykowne, jako kojarzące się z dawnym stylem przedstawicieli przestępczego półświatka. Jak widać na tym prostym przykładzie, sposób noszenia biżuterii jak najbardziej ma znaczenie. Warto pamiętać o tym, że chociaż dziś pierścionki możemy nosić dowolnie, dawniej wybór palców nimi ozdabianych był symboliczny. Na przykład w starożytnej Grecji ozdoba na kciuku była rodzajem talizmanu przyciągającego zdrowie i witalność. W średniowieczu z kolei biskupi ozdabiali pierścieniami wskazujące palce, co miało oznaczać status społeczny.

Pierścionek zaręczynowy

Podobnie sprawa ma się z pierścionkiem zaręczynowym. Tutaj zasada jest prosta: pierścionki zaręczynowe zawsze na palcu serdecznym, czyli znajdującym się tuż przed małym palcem, zawsze na prawej dłoni. Może się to zmienić po ślubie. Chociaż pierścionek zaręczynowy powinno się nosić na tym samym palcu razem z obrączką, ze względu na wygodę niektóre kobiety przekładają go na palce serdeczny lewej dłoni. To najlepsze rozwiązanie w przypadku pierścionków fantazyjnych, strojnych, na przykład takie z różowego złota ze szmaragdem i brylantami, który mógłby wglądać niekorzystnie w towarzystwie masywnej obrączki.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 530 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-25
To nie jest mój pierwszy zakup. Jak zawsze obsługa, kontakt i realizacja na najwyższym poziomie. Polecam bardzo uczciwie, bo warto.
2024-05-30
Zamówienie zgodne z opisem, medalik bardzo ładny. Realizacja szybsza niż się spodziewałam. Polecam
pixel