Nasi przodkowie i ich wizerunek

2017-11-03
Nasi przodkowie i ich wizerunek

Wspomnienia zmarłych

Za nami dni pełne zadumy, pełne wspomnień osób nam bliskich, które już odeszły do lepszego świata. W naszych sercach pozostały wspomnienia- dzięki temu czujemy ich bliskość. Zapewne wielu z Was w tych dniach wspominało zwyczaje, powiedzonka, charakterystyczny ubiór swoich dziadków, babć czy też innych osób, które znaliście...

Tajemniczy Pan z laską i sygnetem

Mnie przypomniał się starszy Pan z laseczką, który szedł co niedzielę i w święta się po głównej ulicy w naszej wsi jak paw po zagrodzie. Zawsze elegancki. Włosy na brylantynę, wykrochmalona biała koszula, garnitur, eleganckie spodnie, wyglancowane buty, laskę drewnianą trzymała dłoń, na której błyszczał sygnet z onyksem. Ten widok zapamiętam do końca życia. Nie wiem czy to ze względu na to, że widziałam go dosyć często, czy ze względu na to, że jak na wieś był to widok baaardzo nietypowy.

Popularność sygnetu

Facet zadbany do perfekcji, na dodatek z sygnetem. Rzadkość…
Za każdym razem pracowała moja wyobraźnia- może to ktoś z wyższych sfer, który za mezalians został wygnany z rodzinnego majątku? Wybrał miłość i żyje teraz na wsi??? Nigdy się nie dowiedziałam. A zapytać się nie wypadało.
Rzadko w Polsce są spotykani mężczyźni z sygnetami na dłoni. We Francji podczas zaręczyn- on ofiaruje jej pierścionek ona jemu sygnet. Dawniej noszenie sygnetu związane było z przynależnością do szlachty, wyższej sfery społecznej. Przed wojną sygnety często nosi aktorzy. Potem nastąpił okres komuny, gdzie wiadomo co było priorytetem a co było szkalowane.
Dziś najczęściej noszenie sygnetu kojarzy się z USA oraz osobami, które kończą elitarne szkoły czy wojskowe akademie, bądź należały do elitarnych drużyn sportowych.

Przyszłość sygnetu

Ciekawa jestem czy kiedykolwiek znów na stałe zagoszczą w biżuterii męskiej sygnety. Czy to herbowe, czy z monogramem, czy po prostu eleganckie z onyksem lub diamentami. Tym bardziej, że w Polsce mamy mężczyzn coraz bardziej świadomych potęgi eleganckiego wyglądu, którzy emanują pewnością siebie, którzy mają dobry styl, którzy dbają o każdy detal swojego wyglądu i chcą to pokazać światu. Chcą się wyróżnić.
Jeśli chcecie zobaczyć kolekcję naszych pierścieni oraz sygnetów zapraszam.


Może, któryś z nich zostanie Twoim- Elegancki Mężczyzno!
Będzie potem przekazany synowi, wnukowi, prawnukowi…. I tak dalej Jako drogocenna pamiątka rodzinna – z pokolenia na pokolenie. Stworzy pewną historię.
Jeśli znaleźliście w naszej kolekcji sygnet, który chcielibyście przerobić pod swój styl - napiszcie do nas na adres projekty@wec.com.pl
Niejednokrotnie dokonywaliśmy już pewnych zmian:


Promocja! Na wszystkie sygnety do końca listopada 2017 rabat aż 15% !!!Wystarczy w pole z rabatami wpisać kod SYGNET2017. 

Do usłyszenia
Jadwiga Sulkowska-Jucha

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 519 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Super jakość, tempo ekspresowe. Gorąco polecam.
2024-04-22
Jestem bardzo zadowolona z zakupu i obsługi. Piękny medalik i grawer oraz super kontakt i doradztwo przy wyborze i zakupie.
pixel