Szewc w dziurawych butach, czyli o czym i ja nie powinnam zapominać

2017-10-13
Szewc w dziurawych butach, czyli o czym i ja nie powinnam zapominać

Biżuteria srebrna

Tak, mam szkatułkę z biżuterią srebrną i owszem przechowywałam ją owiniętą w szmatki. Mimo to straciła blask. Można by rzec „Szewc w dziurawych butach chodzi”. Pewnie i Wy tak jak ja wyjmujecie czasem jakiś np. wisiorek i stwierdzacie, że coś z nim nie tak, że jakieś takie matowe i sczerniało… Często więc zadajecie nam mailowo pytanie, dlaczego Wasza biżuteria ze srebra czernieje lub straciła blask. Przecież była w szkatułce zamknięta, nie noszona i bez styczności z detergentami… Otóż nawet właściwie przechowywana biżuteria z czasem traci blask i należy ją oczyścić samemu lub oddać w dobre fachowe ręce, aby odzyskała swój dawny wygląd. Ja tak zrobiłam;)

My drogie Panie bardzo dobrze wiemy, że tylko systematyczne dbanie o nasze piękno przynosi efekty. Dbajmy więc i systematycznie o piękno naszej biżuterii a będzie ona cieszyć nasze oko przez długie lata.

Właściwości srebra

Srebro ze względu na swoje właściwości ma dużą podatność na starzenie się. Niestety w dzisiejszym świecie mamy bardzo zanieczyszczone środowisko co przekłada się zarówno na nasze zdrowie, ale i także na wygląd naszej biżuterii. Jeśli do tego dodamy masę kosmetyków jakie stosujemy (a jest ich w okresie jesienno-zimowym jeszcze więcej) to nie uchronna jest oksydacja naszej biżuterii srebrnej.

Postaram się w najbliższym czasie przygotować dla Was dłuższy fachowy artykuł o tym jak dbać i jak przechowywać biżuterię srebrną oraz o tym jak domowymi sposobami można ją wyczyścić. A na tą chwilę powiem Wam o najważniejszych dwóch zasadach:

Właściwe przechowywanie

Srebro należy do dosyć miękkich metali, dlatego wyroby ze srebra należy przechowywać każde z osobna w miękkich materiałach, tak aby nie ocierały się o siebie. W ten sposób nie porysują się. Aby nasza biżuteria nie czerniała za szybko należy każde z precjozów dodatkowo umieścić w hermetycznych woreczkach. Ograniczymy w ten sposób dostęp powietrza. To bardzo ważne, gdyż czernienie srebra uzależnione jest od ilości dwutlenku siarki w powietrzu. Co tu dużo ukrywać nasze krakowskie powietrze nie należy do super czystych;( i ma to ogromny wpływ na nasze srebro.

Systematyczne czyszczenie

Po każdorazowym noszeniu należy przeczyścić naszą biżuterię. Ważne jest aby codziennie pozbyć się kremów, potu, detergentów z naszej biżuterii. Możemy to zrobić pod bieżącą wodą a następnie wypolerować miękką ściereczką. Zasada podobna jak w sprzątaniu mieszkania Im rzadziej czyszczona biżuteria, tym później trudniej doczyścić i bardziej fachowych środków trzeba użyć. Np. fachowych płynów jak Silvex.

Poświęćcie więc te 5 minut dziennie na systematyczne oczyszczanie biżuterii a zobaczycie różnicę.

Do usłyszenia


Jadwiga Sułkowska-Jucha
Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 506 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-22
Wszystko super szybko i sprawnie,bardzo miła obsluga
2024-04-22
Jestem bardzo zadowolona z zakupu i obsługi. Piękny medalik i grawer oraz super kontakt i doradztwo przy wyborze i zakupie.
pixel