Wiara przenosi góry – propozycje medalików i krzyżyków

2018-04-20
Wiara przenosi góry – propozycje medalików i krzyżyków

Decydując się na podarowanie pierwszokomunijnemu dziecku medalika lub krzyżyka na znak tego szczególnego sakramentu świętego, warto najpierw podjąć decyzję, czy zależy nam na złotym, czy srebrnym prezencie.

Medaliki i krzyżyki złote

Medaliki wykonane z żółtego złota to przede wszystkim biżuteria z wizerunkiem Maryi i dzieciątka lub z samą Maryją. Zdarzają się także medaliki przedstawiające popiersie papieża Jana Pawła II lub figurę Jezusa. Uznaniem i zainteresowaniem cieszą się także krzyżyki na szyję. Franciszkański krzyż TAU z żółtego złota to świetna propozycja prezentu nie tylko dla chłopców dostępujących I Komunii Świętej. Krzyżyk ten jest jednocześnie niezwykle dyskretny, jak i ciekawy wizualnie.

Krzyżyki święte mogą być noszone zarówno pod ubraniem – zachowując pełną dyskrecję noszącemu je – jak i bezpośrednio na zewnątrz. Biorąc pod uwagę artystyczne walory i precyzję wykonania, szczególnie gorąco zachęcamy do bliższego przyjrzenia się ciekawie zdobionemu krzyżykowi z żółtego złota. Ma on wiele detali, przez co staje się ciekawszy wizualnie. Piękną pamiątką może być krzyż wykonany z białego złota z diamentem, który to dzięki oryginalnemu akcentowi w środku jest jednocześnie niezwykle piękny, jak i cenny.

Biżuteria symboliczna

Zarówno medaliki, jak i krzyżyki święte to biżuteria złota niezwykle symboliczna. Noszący je wierzy, że dzięki nim łaska Pana będzie zawsze blisko niego, a wszelkie niepowodzenia i troski odejdą daleko w zapomnienie. Także dzieci pierwszokomunijne obdarowywane są nimi nie bez powodu – rodzice i rodzice chrzestni wierzą, że w przyszłości prezent ten przyniesie im szczęście i będzie bezcenną pamiątką.

Warto jednak dodać, że medaliki wykonane z białego i żółtego złota różnią się ceną. Te zrobione z żółtego złota są bardziej wytrzymałe na wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa podczas częstego ich noszenia.

Medaliki i krzyżyki noszone na co dzień to piękny symbol wiary, która może przenosić góry. Jest także świadectwem siły i oddania, które niejednokrotnie nazywane jest najpiękniejszym z możliwych wyrazów ufności człowieka do Boga.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 514 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-14
jest bardzo trafiony i taki jaki wyobrażałam sobie i bardzo szybko zrealizowane zamówienie
2024-04-22
Wszystko super szybko i sprawnie,bardzo miła obsluga
pixel