Biżuteria z najwyższej klasy diamentem

2022-08-02
Biżuteria z najwyższej klasy diamentem

Brylantowa – czy też – diamentowa biżuteria, mimo swojej popularności i powszechności jest wciąż bardzo pożądana i kochana nie tylko przez kobiety. Zatem jak wśród wielu propozycji jubilerskich –  wybrać tę najlepszą? Odpowiedź nie jest oczywista, ale możemy podpowiedzieć jedną z możliwości: w przypadku dylematu – warto kierować się jakością kamienia szlachetnego.

Diament -  drogocenny kamień szlachetny

Może nasuwać się pytanie – dlaczego diament jest aż tak drogocennym kamieniem szlachetnym. Otóż diamenty krystalizują się głęboko pod powierzchnią Ziemi (nawet 200 km). Aby powstały, niezbędna jest wysoka temperatura i odpowiednie ciśnienie. Wykrystalizowany węgiel w postaci diamentów wydostają się na powierzchnię ziemi z magmą. Na wyjątkowość tych kamieni wpływa także ich wiek – najmłodsze diamenty liczą sobie ok. 1 miliarda lat!

Nic więc dziwnego, że te minerały są aż tak drogocenne, skoro mają w sobie setki tysięcy lat historii.

Klasyfikacja diamentów

Do oceny jakości diamentów służy wiele skal i parametrów – pisaliśmy już o tym tutaj: Diamenty z certyfikatem międzynarodowym. Chcielibyśmy dziś przybliżyć Wam klasę czystości oraz barwy.

Wyróżnia się 5 podstawowych klas czystości diamentów:

  • LC – czysty pod lupą, bez znamion i skaz
  • VVS – w dosłownym tłumaczeniu: bardzo, bardzo małe inkluzje
  • VS – bardzo małe inkluzje, skazy niewidoczne gołym okiem
  • SI – małe inkluzje
  • P – zanieczyszczenia – niska klasa czystości

W przypadku barwy kamienia szlachetnego, której ocena wiąże się z brakiem lub obecnością odcienia, ocena wg skali IDC (skala GIA) – klasyfikacja zgodna z Polska Norma PN-M-17007:2002 (z wykluczeniem diamentów o barwie fantazyjnej) wygląda następująco:

  • (D - F) najczystsza biel - bezbarwny
  • (G - J) czysta biel – blisko bezbarwnego
  • (K – M) słaby żółty
  • (N – R) lekko jasno żółty
  • (K – Z) jasno żółty

Biżuteria z diamentami u Twojego Jubilera

W tym roku w sklepie Węc- Twój Jubiler wprowadziliśmy do standardowej oferty małe brylanty o bardzo wysokiej jakości i szlifie. Kamienie proponowanej przez nas jakości praktycznie nie pojawiają się w Polsce, szczególnie w samej biżuterii.

Standardem jubilerskim jest barwa H, oraz czystość SI.  U Twojego Jubilera oferujemy diamenty o barwie F, czystość VS oraz bardzo dobrych proporcjach. Finalnie w barwie jest to co najmniej dwa stopnie wyżej niż powszechnie oferowany standard oraz w czystości - jeden stopień.

Nasze diamenty mają rewelacyjną brylancje oraz szlif. I nie musicie wierzyć nam na słowo. Zapraszamy do naszych salonów, gdzie chętnie zaprezentujemy naszą ofertę. 

Biżuteria z diamentami - pierścionek

Pierścionki,  a szczególnie pierścionki zaręczynowe z diamentem, cieszą się bardzo duszą popularnością wśród przyszłych narzeczonych. Sam diament jako najtwardszy z minerałów jest symbolem trwałości, wierności i miłości – doskonale więc prasuje do charakteru zaręczyn.

W naszej ofercie znajdziecie wiele różnorodnych brylantowych pierścionków z najwyższej jakości, certyfikowanymi diamentami. Do wyboru klasyczne żółte złoto, białe, różowe, a także rutynowane, czyli powszechnie nazywane „czarnym złotem”. Posiadamy modele standardowe, a także wykonujemy pierścionki zaręczynowe na zamówienie.

Biżuteria z diamentami – wisiorki i kolczyki na prezent

Jednak nie tylko pierścionki z brylantami cieszą się dużą popularnością. Także wisiorki i kolczyki z tym wspaniałym kamieniem szlachetnym chętnie wybierane są na prezent. Ponadczasowe złoto w połączeniu z najbardziej pożądanym kamieniem szlachetnym to idealny pomysł na podarunek na każdą okazję. Bo któż nie chciałby dostać lśniącej ozdoby podkreślającej urodę i wdzięk?

Zapraszamy do salonów Węc-Twojego Jubilera w Krakowie i Krzeszowicach. Chętnie opowiemy Wam więcej o jakości naszych diamentów! Oferujemy możliwość zakupów także w sklepie internetowym: wec.com.pl. W sierpniu rabaty na  diamentową biżuterię!

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 519 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-14
jest bardzo trafiony i taki jaki wyobrażałam sobie i bardzo szybko zrealizowane zamówienie
2024-05-06
Szybkość realizacji, jakość usługi i produktu, życzliwość i dostępność Sprzedającego zasługują na uznanie i polecenie! Dziękujemy firmie WĘC za pomoc, usługę grawerowania w błyskawicznym terminie, co pozwoliło nam obdarować Bliskiego w dniu jego święta.
pixel