Całe życie uczę się otoczona nauczycielami

2017-10-06
Całe życie uczę się otoczona nauczycielami

Nasi nauczyciele

Przez nasze życie przewija się ich naprawdę wielu: od podstawówki aż po studia wyższe. Oprócz świeckich nauczycieli są także nauczyciele duchowi; czy jeszcze inni np. w firmach tzw. couchowie… Młodszym nauczycielom zazwyczaj „się jeszcze chce” a starsi wkurzają się na młodszych, bo często okazuje się: „że się da jak się chce!”.

W swoim życiu miałam naprawdę różnych nauczycieli- takich z powołania, którzy zostaną w mojej pamięci do końca życia ze względu na to jak potrafili przekazać wiedzę i pomimo, że nieraz byli wymagający; którzy świadomie zgłębiali/ją wiedzę, by potem ją przekazywać dalej. Bywali i tacy, których się wszyscy bali- bo byli nierzadko wymagającymi chamami, którzy przy każdej sposobności lubili nas gnębić.Uczymy się całe życie?

Czy jest w naszym życiu jeszcze jedna grupa nauczycieli? TAK! to Nasi Najbliżsi. Np. dzieci uczą nas codziennie by być cierpliwym oraz niejednokrotnie prostego spojrzenia na problem – „Mamo spróbuj jeszcze raz. Dasz radę!” I jak tu nie próbować??? Czy potrafimy dostrzec i docenić takich nauczycieli życia? Podziekujmy im, że są!

W pracy mamy nowe zadania czy oprogramowania do opanowania, które choć na początku sprawiają nam trudności to w ostateczności dzięki nim zdobywamy kolejne doświadczenia.

A w naszej firmie…

A propo pracy! W naszej firmie mamy obecnie jedną uczennicę, która jest pod opieką mistrza. Ma on za zadanie wprowadzić ją w tajniki wiedzy złotniczej. Czy będą świętować Dzień nauczyciela??? Powiem Wam po 14tym;)

Takie spostrzeżenie przyszło mi na myśl- Poprzez trudności, działanie uczymy się czegoś nowego.


Znalazłam dwa takie cytaty, które w tym szczególnym okresie kieruję i do nauczycieli:

„„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.”(Benjamin Franklin)

I do uczących się:

„Uczący się powinien wiedzieć, umieć, chcieć.”(Burrhus Frederic Skinner)

Drodzy nauczyciele i uczniowie życzę wszystkiego najlepszego i oby zawsze wszystkim się chciało!!!:)

Do usłyszenia


Jadwiga Sułkowska-Jucha
Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 517 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-28
Wszytko super, dziękuję
2024-04-22
Jestem bardzo zadowolona z zakupu i obsługi. Piękny medalik i grawer oraz super kontakt i doradztwo przy wyborze i zakupie.
pixel