Co dalej z tym złotem…?

2008-02-15
Co dalej z tym złotem…?
 

Wysokie ceny złota

Znaczący ruch w górę rozpoczął się już 2006 r. po latach względnej stabilności, lecz końcówka ubiegłego (2007) roku uderzyła po kieszeni wszystkich. Kruszec w ciągu kilku tygodni podrożał o ponad 20%, a co najgorsze jego cena nie zatrzymała się, tylko w styczniu i lutym nadal rosła.

Przeciętnemu człowiekowi wydaje się że taki sklep z biżuterią to ma dobrze, z dnia na dzień wartość jego produktów rośnie, praktycznie bez dodatkowej pracy czy inwestycji. Niestety nie do końca jest to prawdą. Również jubiler zarabia na obrocie i płynności.

Co z tego że wartość towaru na stanie rośnie ? jeżeli trudniej go sprzedać. W końcu dochodzi się do momentu że aby sprzedaź należy przejąć na siebie część podwyżki (obniżenie marży).

A co z produktami kupionymi (wykonanymi) przed zmianą ceny? Przy ich sprzedaży ze stara ceną , już nie odkupimy tej samej ilości produktów (kruszcu) za wypracowany zysk. A wtedy stan magazynowy wyrobów bez doinwestowania może się obniżyć, a na to trudno sobie pozwolić.

Niestety tak duże skoki cen kruszcu są niekorzystne również dla naszej branży. Wtedy naprawdę każdemu trudno zarobić.

Artur Węc

Pokaż więcej wpisów z Luty 2008
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 448 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-29
terminowa realizacja i dobre wykonanie
2023-10-17
Odkrycie roku!!! Pierwszy zakup pod specjalne zamówienie. Extra fachowe doradztwo w sklepie stacjonarnym przez bardzo miłą Panią Anię. Te wszystkie "jubilery" w galeriach handlowych nieźle wykorzystują nieświadomych klientów. Polecam - cena killer do parametrów produktu - tu nie liczy się tylko próba złota, ale i czystość diamentów i ich barwa. Polecam dokształcić się zanim udasz się do A. W.K czy Y. Najlepszy jubiler w PL
pixel