Co symbolizują kamienie szlachetne w biżuterii? Jak wybrać właściwy dla siebie?

2020-01-31
Co symbolizują kamienie szlachetne w biżuterii? Jak wybrać właściwy dla siebie?
Jak wybrać pierścionki, naszyjniki czy kolczyki, które będą jednocześnie pięknym dodatkiem i magicznym talizmanem? Odkryj z nami znaczenie kamieni szlachetnych!

Więcej niż zwykły kamień

Biżuteria z cennych kruszców i kamieni szlachetnych od zawsze była traktowana jako coś więcej, niż tylko piękny dodatek do eleganckich stylizacji. Od czasów starożytnego Rzymu, kiedy pojawiła się po raz pierwszy, wzbudzała pożądanie, była synonimem bogactwa, a także stanowiła uzupełnienie insygniów władzy. Sięgali po nią dygnitarze, możni i duchowni. Dziś taka biżuteria jest bardziej dostępna i popularna, a przy tym imponuje mnogością form. Nie straciła jednak swojego magicznego znaczenia. Nie chodzi tylko o to, co symbolizują obrączki ślubne czy pierścionki zaręczynowe. Wiele osób wierzy, że poszczególne kamienie szlachetne mają swoje wyjątkowe właściwości - dobroczynnie wpływają na samopoczucie i stan zdrowia, energetyzują, oczyszczają aurę i mogą pełnić szereg innych funkcji. Jak wybrać swój kamień? Kierując się jego mocą. Poznaj ją razem z nami!

Diament dla czystości

Diament jest niezwykle cennym kamieniem, najczystszą formą węgla, powstałą pod wpływem wysokiego ciśnienia i temperatury we wnętrzu ziemi. Jest tak twardy, że jego powierzchnię można zarysować… tylko innym diamentem. Symbolizuje wierność, czystość i nierozerwalność związku, dlatego jest tak chętnie wykorzystywany w pierścionkach zaręczynowych. 

Szmaragd dla szczęścia 

Szmaragd, popularny w jubilerstwie kamień szlachetny w kolorze zielonym, symbolizuje witalność, siłę i szczęście. Koi nerwy, harmonizuje zmysły, przyciąga powodzenie w miłości i finansach. Działa też jak dobry kompas, który wskazuje prawidłową ścieżkę, jaką warto kierować się w życiu. Dzięki jego mocy można niejako „urodzić się na nowo”, odzyskać siły i zacząć wierzyć w siebie. Warto nosić na przykład kolczyki złote ze szmaragdami. 

Rubin dla namiętności

Rubin symbolizuje ogień, odwagę i miłość - zarówno tę ziemską, cielesną, jak i miłosierdzie boże. Biżuteria złota z tym kamieniem szlachetnym może być talizmanem, który przyciąga miłość, inspiruje i motywuje do spełniania swoich marzeń. Energia rubinu działa też korzystnie na obieg krwi w ciele i przeciwdziała anemii. Polecana jest liderom, którzy chcą pociągnąć za sobą innych.

Szafir dla mądrości

Szafir to kamień szlachetny o głębokiej, niebieskiej barwie. Z uwagi na nią nazywany jest też „niebiańskim”. Od czasów starożytnych czczono go jako symbol sprawiedliwości, prawdy, rzetelności. Warto sięgnąć po pierścionki wysadzane szafirami, jeśli chcesz skupić się na rozwijaniu swojej wiedzy, ale też po to, żeby wzmocnić swoje związki z ludźmi. 

Topaz dla koncentracji

Topaz to kamień szlachetny w pięknym, zielonym odcieniu, który korzystnie wpływa na koncentrację, rozwój duchowy, pokonywanie wszelkich problemów, nawet tych najtrudniejszych.  Przynosi dar słowa, ułatwia komunikację i sprawia, że wypowiadamy się ze swadą, przekonująco. Biżuteria złota z topazem to talizman ułatwiający przechodzenie przez najtrudniejsze etapy życia, związane ze zmianami i progresem. 

Ametyst dla intuicji

Ametyst jest kamieniem szlachetnym, który przede wszystkim chroni przed złymi myślami, depresją, nieszczerymi intencjami, zemstą i gniewem. Jego głęboki fioletowy kolor jest symbolem władzy i dostojeństwa, ale też szczęścia. Powinny go nosić przede wszystkim te osoby, które chcą popracować nad swoją intuicją, dopuścić jej głos do codziennych decyzji. Z racji tego, że połączony jest z czakrą korony, oczyszcza umysł ze zbędnych trosk, rozjaśnia nasz sposób patrzenia na świat. Sprzyja obfitości i dobrobytowi, ale też efektywności pracy i jej wynikom. 

Tanzanit dla harmonii

Tanzanit, kamień szlachetny o niebieskiej barwie, cechuje szczególna intensywność energetyczna. Potrafi on łączyć energię serca i umysłu dla idealnej harmonii i dobrego samopoczucia. Kamień ten oczyszcza też ze zmartwień i przyciąga radość. Dodatkowo zachowuje ciało w dobrej kondycji i pozwala lepiej wsłuchiwać się w głos aniołów oraz mistrzów i przewodników.

Cytryn dla optymizmu

Cytryn to kamień o niecodziennej żółtej barwie. Ze względu na skojarzenie tej barwy z promieniami słonecznymi, od wieków stanowi talizman przyciągający pozytywne wibracje, zapewniający optymizm, radość. Dodaje sił, podnosi na duchu i sprzyja pozytywnym wynikom na egzaminach i rozmowach kwalifikacyjnych. Biżuteria złota czy srebrna z cytrynem to skuteczna ochrona przed depresją. Biżuteria złota czy srebrna z kamieniami szlachetnymi nie tylko pięknie się prezentuje, ale też ma magiczne znaczenie. Potrafi przyciągnąć bogactwo i dobre myśli, uchronić przed popełnianiem błędów, a nawet wpłynąć pozytywnie na zdrowie, od płuc po układ krwionośny. Jak najczęściej noś kolczyki, pierścionki i inne ozdoby z tymi wyjątkowo cennymi klejnotami. 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 530 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-25
To nie jest mój pierwszy zakup. Jak zawsze obsługa, kontakt i realizacja na najwyższym poziomie. Polecam bardzo uczciwie, bo warto.
2024-05-19
Szybko, sprawnie, dobra jakość
pixel