Jak dobrać rozmiar obrączki

2008-12-06
Jak dobrać rozmiar obrączki
 

Jak wiadomo organizm człowieka jest nieprzewidywalny. W zależności od pory dnia, zmęczenia czy temperatury otoczenia, potrafi nam płatać różne niespodzianki stając się bardziej lub mniej napuchniętym.

Właśnie dlatego tak trudno jest dobrać odpowiedni rozmiar obrączek. Są osoby które zamawiając obrączki ślubne mierzą kilkanaście, a niekiedy kilkadziesiąt różnych modeli. Po przymiarce (nałożeniu i ściągnięciu z palca kilku obrączek), może się okazać że palec powiększył swoją objętość i obrączka którą zakładaliśmy bez problemu kilka minut wcześniej, teraz nie chce się na niego zmieścić.

Jest to jeden z powodów dla których za wybór obrączek należy się wziąć odpowiednio wcześniej, by mieć na to odpowiednio dużo czasu. Nie jest dobrym pomysłem z biegu oblecieć w ciągu jednego popołudnia kilkunastu jubilerów w każdym przymierzając na palec po kilka wzorów. Wtedy raczej na pewno pojawi się problem z rozmiarem, i gdy odbierzemy nasze obrączki może okazać się że różnica jest znaczna.

Jak więc należy postępować, by w miarę dokładnie wybrać rozmiar obrączki?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na zachowanie naszego organizmu. Czy w dni gorące ręce nam puchną, czy mamy problem z dłońmi po wysiłku? W zależności od tego jak organizm reaguje na wysiłek, temperaturę i porę dnia wybierzmy najlepszy czas do pomiaru. Pamiętajmy również aby w ciągu jednego dnia nie robić maratonu po kilkunastu sklepach jubilerskich – po prostu dajmy odpocząć dłoniom.

Zamawiając obrączki jesienią czy zimą, weźmy pod uwagę że wtedy palce są zazwyczaj mniej napuchnięte niż w lecie (wcześniejsza obserwacja organizmu pozwoli nam określić różnice z dużą dokładnością), dlatego zamawiając obrączki w tym okresie nie wykonujmy ich zbyt ciasnych, gdyż po nadejściu lata może się okazać że nie założymy ich na palec.

W lecie natomiast uważajmy by wybrane obrączki nie były zbyt luźne. Wtedy jesienią lub zimą może się okazać że są luźne, i spadają nam z palca. Ważne aby przy doborze rozmiaru obrączek kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem.

Powinniśmy również zdawać sobie sprawę że rozmiar obrączek nigdy nie będzie idealny (będą okresy że nie będziemy ich prawie czuć na palcu, kiedy indziej znowu będą lekko uciskały).

Myślę że wzięcie po uwagę powyższych uwag pozwoli dokładniej dobrać rozmiar swoich obrączek.

Artur Węc

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2008
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 519 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
Szybko, sprawnie, dobra jakość
2024-04-22
Wszystko super szybko i sprawnie,bardzo miła obsluga
pixel