Jak rozplątać łańcuszek?

2022-04-20
Jak rozplątać łańcuszek?

Supeł na łańcuszku

Pytanie o to, jak rozplątać supeł na łańcuszku na pewno nie raz były wyszukiwane w sieci. Sposobów jest kilka, a każdy z nich wymaga cierpliwości, delikatności i precyzji. Bo przecież oprócz rozplątania naszyjnika, zależy nam przede wszystkim na tym, aby go nie uszkodzić.
Jeśli do sprawy podejdzie się bez zbędnego stresu i z pewną ręką, bez kłopotów uda się rozsupłać problematyczny węzełek. Uwierzcie nam, wiemy jak odplątać łańcuszek i wbrew pozorom - nie jest to nic trudnego!
Jak rozplątać złoty łańcuszek, jak rozplątać srebrny łańcuszek

Dziś zaprezentujemy Wam jeden z najczęstszych sposobów na to jak rozplątać łańcuszki. Ta metoda sprawdzi się zarówno w przypadku złotych jak i srebrnych łańcuszków. Najpopularniejsza z opcji do samodzielnego wykonana w domu wymaga przygotowania:

  • Igły lub szpilki
  • Ściereczki lub papieru
  • Niewielkiego naczynia z olejem lub oliwą/oliwką
  • Opcjonalnie: szkła powiększającego

Metoda: jak rozplątać naszyjnik

Kiedy udało wam się już przygotować odpowiednie „narzędzia”, postaramy się dokładnie opisać poszczególne etapy jak odplątać naszyjnik.

  1. W miseczce z tłuszczem należy namoczyć supełek powstały na łańcuszku. Najlepiej zanurzyć tylko problematyczny fragment, gdyż później będzie łatwiej wyczyścić naszyjnik. Nie jest to niezbędny etap, ale przy ciasnych supłach i cieńszych łańcuszkach warto od niego zacząć.
  2. Dzięki zredukowanemu przez substancję natłuszczającą tarciu, metal powinien się lepiej przemieszczać, dlatego po chwilowym namoczeniu supełka, trzeba wyciągnąć go na płasko, stabilnie umieszczoną ściereczkę. Za pomocą igły/szpilki (lub dwóch dla łatwiejszego przytrzymania), należy delikatnie próbować poluzować supełek, poruszając ostrzem w lewo i w prawo, badając przy tym efekty każdego ruchu. Jeśli łańcuszek ma drobne oczka, łatwiej będzie z wykorzystaniem szkła powiększającego.
  3. Złote łańcuszki lub srebrne łańcuszki należy rozplątywać powoli, nie wykonując gwałtownych ruchów, które mogłyby spowodować ich przerwanie. Igłę wbitą mniej więcej w środek supła, należy przesuwać do zewnątrz.
  4. Kiedy uda się już rozsupłać ogniwa, natłuszczony poprzednio fragment można wyczyścić za pomocą detergentu i ciepłej wody lub wilgotnej szmatki.

Na co uważać podczas rozplątywania łańcuszka

Ważne jest, aby nie próbować rozplątywać łańcuszka za pomocą palców i „na siłę”. Szczególnie kiedy wahasz się jak rozplątać cienki łańcuszek! Nawet najzgrabniejsze dłonie nie będą zbyt precyzyjne do tego zadania, co może spowodować trwałe uszkodzenie biżuterii.


Pamiętajcie, że nie czując się na siłach, zawsze możecie powierzyć zaplątany łańcuszek jubilerowi, który profesjonalnie zajmie się szkodą.
Węc - Twój Jubiler to nie tylko sklep jubilerski, ale także fachowa pomoc choćby w takich przypadkach!

Dbałość o przechowywanie biżuterii

Wierzymy, że nikt nie tworzy supłów na naszyjnikach celowo, jednak aby zminimalizować możliwości takiego problemu, należy zadbać o odpowiedni sposób przechowywania biżuterii. Idealną opcją będzie szkatułka (osobne pudełeczko), wieszak lub inny stojaczek, który pozwoli na pełne rozłożenie łańcuszka i odseparuje go od innych. Przydatne są także woreczki strunowe, pozwalające na rozdzielenie poszczególnych elementów przechowywanej biżuterii.

Dzięki odpowiedniej segregacji wyrobów, i ich oddzieleniu zadbasz również o pozostałą biżuterię. Naszyjniki srebrne nieprawidłowo przechowywane również mogą się zaplatać, a zawieszki srebrne rysować ich powierzchnię. Jeżeli posiadasz dodatkowo wisiorki z diamentami, staraj się je również przechowywać oddzielnie gdyż diament jest najtrwardszym minerałem na ziemi, co może spowodować że porysujesz nim inne wyroby.


Brak dbałości w układaniu biżuterii może skutkować także innymi negatywnymi zmianami, jak np. zarysowanie czy powstawania trudnych do usunięcia przebarwień.
Zajrzyj więc do swoich skarbów, by następnym razem nie musieć zastanawiać się jak rozplątać supeł na łańcuszku!

 

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 519 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Super jakość, tempo ekspresowe. Gorąco polecam.
2024-05-14
jest bardzo trafiony i taki jaki wyobrażałam sobie i bardzo szybko zrealizowane zamówienie
pixel