Jaką biżuterię na chrzest dziecka wybrać? Pomysły na prezent.

2022-06-01
Jaką biżuterię na chrzest dziecka wybrać? Pomysły na prezent.

Prezent na chrzest – Biżuteria z motywem religijnym

Sztuka jubilerska w dzisiejszych czasach zdaje się niewyczerpalna w zakresie oferowanych wzorów, kruszców, klejnotów itp. Także w przypadku biżuterii na chrzest, wybór jest naprawdę bogaty. Oczywistym zdaje się zakup złotego czy srebrnego medalika, krzyżyka, szkaplerza. Jest to idealny motyw biżuterii na chrzciny, gdyż swoją tematyką nawiązuje do duchowego charakteru pierwszego tak ważnego wydarzenia w życiu małego katolika. Tego typu wisiorki przez lata upamiętniają chrzest, a co więcej często towarzyszą obdarowanej osobie przez całe życie, a noszone z wiarą dodają poczucia wsparcia w trudnych chwilach i przypominają o tym, co najważniejsze. Wśród medalików znaleźć można te z wizerunkami Maryi, Pana Jezusa (krzyżyki) oraz świętych – np. Patronów.

Prezeny na chrzest dla dziewczynki - czy biżuteria to dobry pomysł?   

W gronie naszych Klientów, najczęściej sięgającymi po biżuterię na chrzest są rodzie chrzestni oraz dziadkowie. Często w sklepach stacjonarnych odwiedzają nas zdecydowani na konkretny zakup, ale równie często zdarzają się osoby, które chętnie pytają: jaka jest popularna biżuteria dla dziewczynki na chrzest?

Ze złotej biżuterii polecamy bardzo delikatne medaliki z wizerunkiem Maryi oraz Chrystusa, ale także kolczyki, pierścionki, zawieszki o różnych motywach, czy specjalnie grawerowane pamiątki w formie np.”Grosza na szczęście”. Są to jubilerskie wytwory zarówno z żółtego, jak i białego złota. Wśród propozycji ze srebrnej biżuterii oprócz pierścionków i uroczych wisiorków proponujemy przepiękne ryngrafy, a także pamiątkowe blaszki.

Prezent na chrzest dla chłopca - Biżuteria z motywem religijnym  

W przypadku biżuterii dla chłopca na chrzest sprawa wydaje się trudniejsza. W propozycjach dla chłopców nie znajdziecie pierścionków czy kolczyków, więc  - wbrew pozorom - wybór jest mniej skomplikowany. Złote oraz srebrne pamiątki w postaci ryngrafów i personalizowanych ozdób są uniwersalnie ze względu na płeć i okazję. Jaką jeszcze można kupić biżuterię na chrzest dla chłopca? Bardzo popularne są medaliki z wizerunkami:

  • Jezusa
  • Św. Jana Pawła II
  • Anioła Stróża
  • Św. Michała Archanioła
  • Świętej Rodziny

Dla chłopców często wybierane są także krzyżyki z żółtego lub białego złota, które urzekają swą skromnością i pięknem wykonania. Krzyżyki nierzadko noszone są przez chłopców już od młodzieńczych lat i towarzyszą im na każdym etapie życia. Złoty krzyżyk to więc nie tylko dobra inwestycja, ale i piękny symbolicznie religijny i funkcjonalny podarunek.

Biżuteria na prezent na chrzest: inne propozycje

Tak jak już wyżej wspomnieliśmy, w przypadku biżuterii na chrzest dla dziewczynki możliwości wyboru motywu jest znacznie więcej aniżeli przy wyborze biżuterii dla chłopca. Jakie okazy sztuki jubilerskiej ze złota i srebra oferujemy poza krzyżykami i medalikami?

Wśród zawieszek i kolczyków popularne są delikatne motywy kwiatowe, motylki, serduszka oraz powszechne symbole szczęścia jak choćby koniczynka. Biżuteria na chrzciny to także biżuteria dla Maluszka, dlatego wisiorki w kształcie małych stópek z cyrkoniami, smoczka lub uroczych kokardek jest także modna.

W naszym sklepie jubilerskim online znajdziecie także złote grosze na szczęście w formie przypominającej prawdziwą „groszówkę” oraz takie, które w kształcie monety posiadają spersonalizowany grawer.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty online oraz w salonach stacjonarnych w Krakowie i Krzeszowicach.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 519 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
Prześliczny wisiorek tarcza z łańcuszkiem. Polecam
2024-05-14
jest bardzo trafiony i taki jaki wyobrażałam sobie i bardzo szybko zrealizowane zamówienie
pixel