Pierścionki zaręczynowe z diamentami - na co zwrócić uwagę?

2022-01-31
Pierścionki zaręczynowe z diamentami - na co zwrócić uwagę?

Brylantowe zaręczyny

Jeśli którykolwiek z mężczyzn zastanawiał się kiedyś nad wyborem pierścionka zaręczynowego dla swojej ukochanej, na pewno przed oczami pojawiła mu się piękna złota obrączka z wydatnym diamentowym oczkiem. I słusznie! Diament na zaręczyny to najbardziej klasyczny, bardzo często wybierany i zawsze trafiony typ. Dlaczego?

Diament, który po fachowej jubilerskiej obróbce można nazwać również brylantem, kojarzy się z siłą, nieprzemijalnością i ponadczasowym pięknem. Ponadto symbolizuje on miłość i wierność, a jego trwałość metaforycznie nawiązuje do trwałości związku i uczucia. 

Co więcej, diamenty nie bez powodu od dawna nazywane są przyjaciółmi kobiet, dlatego warto na nie postawić, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyszła wybranka na pewno pokocha swój pierścionek zaręczynowy z diamentem.

Pierścionek zaręczynowy z diamentem

Obraz wspomnianej wyżej złotej obrączki z centralnym diamentem to tylko jedna z możliwości, stanowiąca nieprzemijający standard. Pierścionek z jednym brylantem (solitaire) zarówno w wersji z kamieniem osadzonym w wyższej koronie, jak i wplecionym w złoto, wspaniale komponuje się z późniejszą obrączką. Brylant w pierścionku zaręczynowym często przyjmuje także inne formy. Może występować z diamentami o różnej wielkości lub z innymi kamieniami szlachetnymi, stanowiąc kwintesencję biżuterii lub wspaniałą oprawę barwnych klejnotów. Łączenie kolorowych minerałów z diamentami otwiera mnóstwo możliwości na skomponowanie idealnego pierścionka zaręczynowego

Warto w tym miejscu także wspomnieć o tym, że oprócz kamienia wybrać należy także kolor złota. Pierścionek zaręczynowy z diamentem może być z klasycznego żółtego złota, różowego lub białego. Dodatkowo białe złoto, które bezsprzecznie cudownie prezentuje się w swojej naturalnej postaci, może być także rutynowane, co sprawia, że pierścionek zyskuje powłokę nadającą mu czarną barwę. Czarne pierścionki to doskonała opcja zaręczynowa dla pań wolących mniej oczywistą biżuterię.

Odpowiedni wybór pierścionka zaręczynowego

Pierścionki zaręczynowe z diamentem to wspaniały dowód miłości, na który czeka prawie każda zakochana kobieta. Odpowiednio wybrana biżuteria wyraża więcej niż tysiąc słów. A jaki to jest ta "odpowiednio wybrana"?

Jeśli mężczyzna nie jesteś przekonany co do gustu swojej wybranki, postaw na klasyki. W sklepie jubilerskim Węc - Twój Jubiler nasi doradcy bardzo chętnie pomogą i odpowiedzą na każde pytanie.

W ofercie znajdziecie wyjątkowe okazy, które charakteryzują się doskonałą jakością wykonania. Co więcej, w każdy projekt nasi złotnicy wkładają serce, dlatego okazy powstałe w naszej pracowni są ba prawdę wyjątkowe. Zwracamy uwagę także na to, iż dobrze zaprojektowany pierścionek może w pełni eksponować diament i jego piękno, a zarazem być praktycznym w codziennym użytkowaniu. 

Diament jako kamień wartościowy

Brylant w pierścionku zaręczynowym nie tylko stanowi najpiękniejszą jego ozdobę. Sam w sobie świadczy on o wartości pierścionka. Wybierając biżuterię na symbol oświadczyn, należy zwrócić uwagę na jakość wybranego kamienia szlachetnego, którego wartość może potwierdzić odpowiedni certyfikat. O tego typu dokumentach i klasyfikacji diamentów pisaliśmy już poprzednio, więc zachęcamy do lektury (tutaj).

Jak już wiecie, trwałość diamentu to jedna z wielu jego zalet, dlatego pewność, że przez długie dziesięciolecia będzie on w pełni świetności, jest gwarantowana!

Zaplanuj zaręczyny w Walentynki, pomożemy!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 523 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-13
Super wykonanie, polecam
2024-05-19
Szybko, sprawnie, dobra jakość
pixel