Szafir, kamień kobiecy z natury

2013-01-22
Szafir, kamień kobiecy z natury
 

Szafir jest kamieniem mędrców: daje czystość myśli, wytrwałość oraz pogodę ducha. Po dziś dzień jest ulubionym klejnotem zakochanych, chroni bowiem przed nieszczęściem i zdradą. Może być również talizmanem małżeńskiego szczęścia, jak w buddyzmie, gdzie znacza pokój, przyjaźń i stałość. Szafir jest uniwersalnym lekiem: umacnia w zachowaniu wierności, pomaga w zdobywaniu bogactwa, ułatwia osiąganie szczęścia.

Gdzie wydobywa się szafir

Rzadko występuje w przyrodzie, jest bardzo poszukiwany z uwagi na swą atrakcyjność. Kusi swoim niepowtarzalnym pięknem. Jego łacińska nazwa sappheiros wskazuje na kolor niebieski i taki jest najbardziej znany. Szafir potrafi jednak zaskakiwać, bowiem spotyka się go we wszystkich odcieniach nieba: od jasnoróżowego przez pomarańczowy, purpurowy, fioletowy, na ciemnogranatowym kończąc. Do najbardziej pożądanych należą szafiry w odcieniu bławatka pochodzące z Birmy, Kaszmiru i Tajlandii. Wydobywane na Sri Lance są jaśniejsze, z kolei australijskie są ciemniejsze, niekiedy z zielonkawym odcieniem.

Błękitną barwę szafirów przyrównywano często do morskiej toni oraz głębi kobiecych oczu. Świetnie się komponuje z tymi ostatnimi, podkreślając subtelną urodę. Nic więc dziwnego, że szafiry są często wykorzystywane przy produkcji złotej i srebrnej biżuterii w postaci pierścionków, obrączek, kolczyków, zawieszek czy bransoletek.

Najbardziej znanym przedstawicielem swojego gatunku jest Logan Sapphire, drugi co do wielkości szafir na świecie, znajdujący się w w National Museum of Natural History w Waszyngtonie. Ma 423 karaty i jest otoczony 20 brylantami. Jest fascynujący.

szafir

Źródło: flickr.com

Zespół firmy WĘC-Twój Jubiler

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2013
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 506 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-21
Gorąco polecam :-)
2024-04-02
Super :))
pixel