Walentynkowe zaręczyny.

2019-02-09
Walentynkowe zaręczyny.Dzień 14 lutego jest wyjątkowy. W sercach i na twarzach zakochanych widać wielką radość. To właśnie wtedy jest nastrój i odpowiednia atmosfera by pójść krok dalej i zaręczyć się.

Pomysłów na sam sposób przeżycia tego dnia może być wiele. Zaręczyny na górskim stoku, podczas trekkingu w gronie przyjaciół, na romantycznym spacerze we dwoje, czy wreszcie podczas celebrowanej kolacji.

Są ich setki, i tylko od Was zależy w jaki sposób chcecie przeżyć tę wyjątkową chwilę. Jaki sposób byście nie wybrali najważniejszy jest jeden element który zawsze będzie towarzyszył tej chwili – pierścionek zaręczynowy.


Celebracja obdarowywania?

Dawanie jest dobre - dzięki temu że dajemy czujemy się lepiej, budujemy mocniejsze więzi, zarażamy pozytywną energią, a przede wszystkim - dzięki uwolnieniu endorfin - czujemy się szczęśliwi i spełnieni.

Zapewne dlatego już od wieków darowanie pierścionka było symbolem poważnych zamiarów w stosunku do drugiej osoby. Same pierścionki jak i sposób zaręczyn przybierały różne kształty, i dopiero w początkach XX w sam akt zaręczyn zyskał formę zbliżoną do celebrowanej również dzisiaj, a i pierścionki zaręczynowe nabrały pewnych cech wyróżniających.


Czy są jakieś wytyczne określające jak powinien wyglądać pierścionek zaręczynowy?

I tak i nie. Wszystko zależy od tego jak podejdziemy do samego aktu zaręczyn. 

Najbardziej komercyjne podejście do tej uroczystości pochodzi z USA. Tam wartość i jakość zaręczyn waży się wielkością centralnego diamentu oprawionego w pierścionku. Przyjęte jest że młody mężczyzna powinien na pierścionek zaręczynowy dla wybranki przeznaczyć minimum 3 miesięczne wynagrodzenia, a czym większy diament tym większa i niewzruszona jest jego miłość do ukochanej.

Pierścionek zaręczynowyEuropejczycy nie kładą tak wielkiego nacisku na wielkość i cenę diamentu. Tutaj bardziej dopuszczalne są inne kamienie szlachetne, a pierścionek raczej dopasowuje się do stylu narzeczonej. Oczywiście diamenty są jednymi z najczęściej wybieranych kamieni, lecz bez nacisku na największy i najdroższy. W europie pierścionek zaręczynowy powinien mieć przede wszystkim styl i szyk.


Dlatego oprócz pierścionków klasycznych jak ten poniżej

Pierścionek zaręczynowy


Równie często wybierane są wersje fantazyjne z innymi kamieniami szlachetnymi, w których diamenty stanowią jednak ważną część pierścionka
Pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy

Jaki pierścionek wybrać?


Co by nie powiedzieć o zwyczajach oraz zależności miłości od ceny pierścionka – najważniejsze by się kochać. Pierścionek to tylko symbol, i nie zastąpi szczerego uczucia.

Nie należy jednak całkiem lekceważyć ważności tego symbolu, gdyż w życiu każdego człowieka są one ważne. Często dopiero po latach uświadamiamy sobie że ten krążek z kamieniem na palcu rozpoczął jedną z najwspanialszych przygód naszego życia jakim jest udany związek.

Panowie – na wybór tego symbolu warto poświecić trochę więcej czasu. Tak, możecie wejść do pierwszego lepszego sklepu i wziąć z lady pierwszy lepszy produkt. Możecie również z nami wybrać wyrób który będzie najlepiej dopasowany do Kobiety która będzie go nosiła.


Jeżeli nie wiecie jak wybrać koleżanki z naszego zespołu chętnie będą służyć Wam pomocą.


Macie pytania lub wątpliwości - piszcie sklep@wec.com.pl

Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 499 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-05
Medalik sw. Franciszka jest ładnie wykonany
2024-02-01
Ok
pixel