Miłość powinna mieć coś z kruszców z jakich są robione obrączki.

2017-07-14
Miłość powinna mieć coś z kruszców z jakich są robione obrączki.O miłości można czytać, pisać czy opowiadać godzinami. A o miłości w ujęciu jubilerskim? Myślę, że podobnie. Postaram się jednak skupić na temacie.
Ważna informacja
- warto przeczytać tekst do końca, gdyż czeka tam na Was NIESPODZIANKA:-)Miłość powinna mieć coś z kruszców z jakich są robione obrączki.

 

Obrączki wykonuje się m.in. z metali szlachetnych. Co metal ma wspólnego ze szlachetnością? Czym przejawia się ta szlachetność i jak możemy ją stwierdzić?

Metale szlachetne – to zwyczajowa nazwa metali odpornych chemicznie, do których zazwyczaj zalicza się platynowce (ruten, rod, pallad, osm, iryd i platynę) oraz dwa metale z grupy miedziowców: srebro i złoto.(…) Ich zaletą jest to że bardzo słabo reagują z innymi pierwiastkami, przez co prawie nie ulegają korozji, nie roztwarzają się też w większości kwasów, nie reagują z wodą, ani z gorącą parą wodną. Są odporne na działanie stężonego kwasu solnego i innych kwasów beztlenowych.(…) ulegać mogą jedynie działaniu kwasów utleniających lub mieszanin kwasów z czynnikami utleniającymi, np. większość z metali szlachetnych można rozpuścić w tzw. wodzie królewskiej. (mod. tekstu z naszego bloga: Metale szlachetne - Jubiler od kuchni)Miłość powinna być zatem szlachetna. Co to oznacza? Twoje uczucia powinny być szlachetne i szczere. Nie powinny reagować na inne „pierwiastki”, aby związek nie uległ w ostateczności korozji. Wasza miłość powinna być odporna na „kwasy” a jest ich czasami wiele i różnego rodzaju w naszych relacjach ze względu tempo naszego życia. Powtarzajcie jak mantrę - cytując za św. Pawłem- „miłość cierpliwa jest(..) nie pamięta złego”. Metale szlachetne jak np. złoto, charakteryzują się miękkością i kowalnością. Co oznacza kowalność w jubilerstwie - zdolność metalu do zmian kształtu pod wpływem kucia. To oznacza, że złoto jest plastyczne; łatwo można je formować. Wasza miłość też powinna być kowalna i plastyczna;) Kuta w ciągu wielu lat przez doświadczenia, wspólne przeżycia powinna zachować zdolność do zmiany swojej formy- powinna stawać się dojrzalsza.

Innym materiałem z jakich wykonywane są obrączki to tytan.Tytan - pierwiastek chemiczny z grupy metali przejściowych. Matowy ma barwę metaliczno-srebrną, wypolerowany zyskuje odcień ciemnego grafitu. Jego charakterystyczną cechą jest wyjątkowa lekkość (ok. 4 razy lżejszy od złota) oraz najwyższy stosunek wytrzymałości mechanicznej do jego ciężaru. Pomimo tego, że jest twardszy od złota, platyny czy srebra nie oznacza to, że nie można zarysować jego powierzchni. Po kontakcie z metalami powstają mikro-zarysowania (efekt porysowanego szkła). Z tego powodu większość biżuterii tytanowej jest wykonywana z matowaniem. Dzięki takiemu rozwiązaniu w prosty sposób można poprawić powierzchnię matu dołączona do biżuterii włókniną. Ten wyjątkowy metal jest odporny na wszelkiego rodzaju chemikalia, jak choćby wodę królewską rozpuszczającą złoto. Tytan jest nietoksyczny nawet w dużych dawkach i nie ma żadnego wpływu na organizm ludzki... Jest zatem antyalergiczny. Podczas gdy do niedawna był uznawany za metal zbyt trudny do obróbki i kształtowania skomplikowanych i precyzyjnych wzorów to jednak jednym z najszybciej rosnących segmentów rynku jubilerskiego są obrączki ślubne ( zawiera cyt. z Wikipedii.)

Trwałość i lekkość - idealne połączenie cech obrączek i jedne z najważniejszych cech idealnej miłości. To, że miłość powinna być trwała - rzecz oczywista, więc pozostawię bez zbędnego komentarza. W codzienności łatwo o „mikro-zarysowania” , ale najważniejsze, abyście prewencyjnie i codziennie dbali o uczucie- tak samo jak powinno się dbać o biżuterię. A gdy będzie już dużo tych rys pamiętajcie o odświeżeniu Waszego uczucia. Znajdźcie sposób, aby nie mieć „porysowanego szkła” w domu;) Na czym powinna polegać lekkość w związku? Od dnia ślubu jesteście nie dwoje lecz jedno ciało. Pamiętajcie jednak, że każdy z Was ma swój charakter i swoje pragnienia. Nie zmieniaj drugiej osoby, bądź neutralny, a Wasz związek będzie nietoksyczny.

Jak widzisz miłość powinna mieć coś z kruszców z jakich są zrobione obrączki.
Obrączki symbolizują wieczność ze względu na swoją kulistą formę, która nie ma początku ani końca. Tak samo miłość - zdarza się, że nie ma ani początku ani końca. Zapytasz jak nie ma początku? A tak! Wkrada się niepostrzeżenie, zagnieżdża ukradkiem w naszych sercach, nawet jak nie masz czasu czy ochoty- i nawet nie wiesz kiedy wzięło Cię na maksa. A prawdziwa miłość nigdy nie ma końca czy jakichś granic- ale to już oczywista oczywistość Prawdziwa miłość to „kocham Cię i kropka”- hmmm… kropka to chyba też kulista forma, prawda? Obrączki tytanowe trwałe jak Wasza miłość - to od Was zależy jak bardzo się porysują.

Poczucie właściwego wyboru obrączek ślubnych otrzymacie tylko wtedy jeśli pokochacie i zaakceptujecie kruszec z jakiego jest wykonany miłością bezwarunkową, czyli jeśli zaakceptujecie oprócz jego piękna zewnętrznego także jego ograniczoności, wady i niedoskonałości. Zapewne śmiejecie się w duchu- co ja tutaj wypisuję, ale czy wiecie, że każdy (nie tylko ludzie) ma jakieś ograniczenia- nawet najwspanialszy wyrób z najwspanialszej pracowni świata. Jak to możliwe skoro jest taki piękny, błyszczący, nieskazitelny...? O tym myślę, że jeszcze kiedyś napiszę…:)


A teraz o tym, dlaczego warto było przeczytać ten tekst do końca :):):), czyli nasza NIESPODZIANKA:

Tylko do 20.07.2017
oferujemy Wam możliwość zakupu obrączek na naszej stronie internetowej z rabatem 10% .
Wystarczy, że użyjesz w koszyku nasz kod promocyjny

MILOSC2017Na koniec cytat jaki wpadł mi w oko przy pisaniu tego tekstu:

„Miłość musi być próbowana jak złoto w ogniu prób; tylko mała miłość w ogniu prób kruszeje. Wielka oczyszcza się i rozpala.”
Autor: Stefan WyszyńskiDo usłyszenia
Jadwiga Sułkowska-Jucha

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 514 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-22
Wszystko super szybko i sprawnie,bardzo miła obsluga
2024-04-21
Gorąco polecam :-)
pixel